CERTINA DS-8 Chrono Moonphase Precidrive - idealna do garnituru

POWRÓT 11.08.2015 Zegarki
CERTINA DS-8 Chrono Moonphase Precidrive -  idealna do garnituru

Wydaje się, że wszystkie najznamienitsze zegarki marki Certina, muszą być modelami sportowymi - wszak wspieranie sportu i współpraca z organizacjami sportowymi są najważniejszym kanałem marketingowym tej szwajcarskiej marki. Każdy z jej zegarków ma wysoką klasę wodoszczelności, znacząca grupa posiada dodatkowe wyposażenie jakim jest stoper – synonim sportowego zegarka, wiele zegarków z kolekcji wyposażonych jest w elektroniczny mechanizm.

Czy w takim razie Certina może zaoferować także atrakcyjny zegarek garniturowy?
Ciekawą recenzję zegarka Certina model DS-8 Chrono Moonphase Precidrive chyba w najpiękniejszej z jego wersji – czekoladowej tarczy i skórzanego paska, którą przedstawiamy poniżej:

Faza księżyca - oglądana z Ziemi część księżyca, która oświetlona jest przez Słońce. W zeszłym miesiącu miało miejsce zjawisko Blue Moon, tzw. niebieski księżyc. Co to oznacza? Jest to druga pełnia występująca w tym samym miesiącu kalendarzowym. Takie zjawisko miało miejsce w lipcu i występuje ono, mniej więcej co 2,5 roku. Co faza księżyca ma wspólnego z zegarmistrzostwem?

Odpowiedź brzmi, że wiele. Jest wiele firm, które w swoich czasomierzach umieszcza wskazanie fazy księżyca, ale sposób w jaki zrobiła to marka Certina jest dotąd niespotykany. W tym tekście postaramy się przedstawić, naszym zdaniem najciekawszą nowość z Certiny wyposażoną w wyjątkowe wskazanie wspomnianych już faz księżyca.

Certina DS-8 Chrono Moonphase Precidrive

Dlaczego wyjątkowe?

Na pierwszy rzut oka zegarek nie wyróżnia się od innych modeli ze stoperem, ale im bardziej mu się przyglądamy, tym bardziej staje się on fascynujący. Obok standardowych danych zamieszczonych na tarczy i deklu, jakie można odczytać biorąc go do ręki, czyli: szafirowe szkło, 100 metrów wodoszczelności, mechanizm PRECIDRIVE czy też system DS - opisywany już przez nas wcześniej. Wszystko to w mechanizmie zamkniętym w 42 mm kopercie.
Żeby zrozumieć wyjątkowość tego modelu, trzeba przyjrzeć się bliżej zegarkowi.Zacznijmy od tarczy. Złote nakładane indeksy i brązowa matowa tarcza, to tylko część tego, co kryje w sobie ten zegarek. Spójrzmy głębiej. Na godzinie 10 została umieszczona faza księżyca. Pod główną tarczą zegarka widzimy kolejną, obracającą się minitarczę z księżycem na nieboskłonie.

Certina DS-8 Chrono Moonphase Precidrive
Dodatkowym, widocznym elementem tego wskazania jest skala miesiąca synodycznego - tak jest określany czas pomiędzy kolejnymi nowiami księżyca. Wynosi on 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy. Jest to w przybliżeniu 29,5 dnia- i tak też jest oznaczona podziałka . W większości zegarków ze wskazaniem fazy księżyca, jest tylko obrazowo przedstawiony ten naturalny satelita Ziemi, czasami naniesiona jest podziałka liczbowa miesiąca synodycznego. Tutaj, w dolnej części wskazania mamy jeszcze 4 małe okienka, w których pokazuje się wskazanie, jeśli mamy nów, pierwszą kwadrę, pełnię, czy kwadrę ostatnią.


Na pierwszy rzut oka zegarek nie wyróżnia się od innych modeli ze stoperem, ale im bardziej mu się przyglądamy, tym bardziej staje się on fascynujący. Obok standardowych danych zamieszczonych na tarczy i deklu, jakie można odczytać biorąc go do ręki, czyli: szafirowe szkło, 100 metrów wodoszczelności.

Certina DS-8 Chrono Moonphase Precidrive

Na godzinie drugiej, we wgłębieniu tarczy, umieszczone jest wskazanie minut i godzin stopera. Jego realizacja też jest wyjątkowa ponieważ pod licznikiem minut stopera została umieszczona tarcza z oznaczeniami cyfrowymi licznikiem odmierzanych przez stoper godzin. Mogłoby się wydawać, że to już koniec nietypowych rozwiązań, ale jest jeszcze „ukryty” sekundnik umieszczony na godzinie 6, którego wskazówka również porusza się pod tarczą.

Wrażenie jakie można odnieść przy oglądaniu tego zegarka jest takie, że tarcza ma kilka płaszczyzn, których nie sposób policzyć. Potwierdzeniem tej sugestii jest także datownik, który został ukryty głęboko w tarczy, a podkreślony złotą ramką.


Pełen obraz zegarka czyni go naszym zdaniem najciekawszą propozycją dla osób, które chcą mieć w swoim czasomierzu, bardzo precyzyjny pomiar czasu, stoper oraz fazę księżyca.


Autor: Jakub Wojdat

www.e-zegarki.info.pl
 

Polecamy także:

Speedmaster w 60 lat od premiery - wieczór w Warszawie!
Speedmaster w 60 lat od premiery - wieczór w Warszawie!
W tym roku marka Omega świętuje jubileusz 60. lat  wprowadzenia do swojej oferty niezwykle popularnego modelu Speedmaster. Jedyny w swoim rodzaju, dedykowany temu jubileuszowi wieczór w Europie odbył się w dniu 26 kwietnia  w Londynie, ale na wielu i
Krzysztof Hołowczyc ambasadorem Atlantic już 10 lat – relacja z eventu i prezentacja modelu Driver 777 stworzonego z tej okazji!
Krzysztof Hołowczyc ambasadorem Atlantic już 10 lat – relacja z eventu i prezentacja modelu Driver 777 stworzonego z tej okazji!
Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych. Przez prawie 20 lat brał czynny udział w tworzeniu historii wyścigów samochodowych. Kilkukrotnie zdobył tytuł rajdowego mistrza Polski, Rajdu Polski oraz zdobył tytuł mi
BALL Engineer III Endurance 1917 Chronometer – modele Classic i TMT
BALL Engineer III Endurance 1917 Chronometer – modele Classic i TMT
Ball to firma zegarmistrzowska, która do niedawna nie miała w naszym kraju oficjalnej dystrybucji. Nie ukrywam, że czekałem niecierpliwie na chwilę, w której się to zmieni. No i stało się. Ball jest w Polsce! Zanim opiszę jeden z wielu ciekawych mode
Vostok Europe – Limousine GAZ-14 Automatic Power Reserve (Nowość 2017)
Vostok Europe – Limousine GAZ-14 Automatic Power Reserve (Nowość 2017)
Gaz 13 Czajka był jednym z nielicznych luksusowych samochodów wytwarzanych w ramach sowieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Baa, chyba nawet najbardziej luksusowym samochodem komunistycznego bloku. Podobnie jak jego następca, GAZ 14 Czajka. Gaz 14  pr
James Bond i jego służba inspiracją dla kolejnego zegarka. Omega i EON Production prezentują…
James Bond i jego służba inspiracją dla kolejnego zegarka. Omega i EON Production prezentują…
Na początku lipca odbyła się premiera nowego zegarka marki Omega inspirowanego służbą Jamesa Bonda. Jest nim jak zwykle w tego rodzaju edycjach, limitowany czasomierz Seamaster Diver 300M “Commander’s Watch” Limited Edition. Specjalny wieczór zorgani

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Seiko2

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

OMEGA – dwa niezwykłe czasomierze z...
OMEGA – dwa niezwykłe czasomierze z...
09.08.2015
HAMILTON – futurystyczny model Vent...
HAMILTON – futurystyczny model Vent...
13.08.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco