Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

POWRÓT 28.01.2017 Kącik klubowicza
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

W dniu 25. Stycznia, w wydzielonej sali (piwniczce) PUB-u Pod Zegarem, na ulicy Piekarskiej 20, w Warszawie, o godzinie 18.00 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostało zwołane przez Radę Klubu i miało na celu przeprowadzenie dyskusji na temat sposobu funkcjonowania Klubu, w szczególności w aspekcie większego zaangażowania klubowiczów w działalność Klubu.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Jak przystało na miłośników zegarków, spotkanie rozpoczęło się bardzo punktualnie, co pewnie można zawdzięczać także inicjatywie, by osoby pragnące spożyć posiłek przybyły odrobinę wcześniej. W ten sposób sala wypełniła się zdecydowanie przed czasem, a o 18.00 wszyscy byli już obecni.

W spotkaniu uczestniczyło 20 osób, wśród których poza członkami Stowarzyszenia było kilka zaproszonych specjalnych gości.

Przywitaniem wszystkich przybyłych,  spotkanie rozpoczął i dalej prowadził Władysław Meller – Przewodniczący Rady Klubu Stowarzyszenia. Zgodnie z przyjętym planem, po wprowadzeniu przewidziano dyskusję, próbę jej podsumowania, oraz uzgodnienia konkretnych działań Klubu na najbliższą przyszłość.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Jako wprowadzenie do dyskusji Władysław Meller omówił przygotowany przez niego samego dokument dotyczący obecnej sytuacji Klubu i sugestii do niektórych potrzebnych zmian. Dokument ten wszyscy członkowie Stowarzyszenia i zaproszeni goście otrzymali wraz z powiadomieniem i zaproszeniem na Walne Zgromadzenie.

W zagajeniu, przedstawieniu jak prezentuje się Klub, Władysław Meller omówił przeprowadzone zmiany strony internetowej – strony głównej z zakładkami tematycznymi i wprowadzeniu części informacyjnej.

Pochwalił zmiany w grafice forum dyskusyjnego, wskazał istnienie kanału filmowego YouTube z  szerokim spektrum klubowych i zegarkowych nagrań (za powyższe działania podziękował obecnemu na sali Jankowi Krawczykowi), wspomniał o profilu społecznościowym Facebook (za który odpowiedzialny jest, nieobecny na spotkaniu Rafał Frączak), Warsztatach Zegarmistrzowskich.

Zauważył, że „naturalną śmiercią” zginęły spotkania lokalne (podstolikowe).

W części krytycznej wobec działań Zarządu i Stowarzyszenia zauważył, że nie są utrzymywane kontakty z przyjaciółmi Klubu, kontrahentami, przedstawicielami Ambasady Konfederacji Szwajcarii w Polsce.

Sformułował, a potem kilkukrotnie powtarzał, że „Klub nie buduje społeczności”, czy to na poziomie Stowarzyszenia, użytkowników forum dyskusyjnego, przyjaciół i zegarkowych zawodowców. Dla budowanie takich społeczności niezbędny byłby biuletyn informacyjny, tak w zakresie Stowarzyszenia, jak i użytkowników forum dyskusyjnego.

Jako pierwszy w dyskusji głos zabrał Grzegorz Safinowski i… jak zwykle wskazał, że Klub powinien mieć swoją gazetkę, że nie jest trudno takową wydać.

Poza uwagą, że to nie jest takie proste, zgromadzeni… nie podjęli  tego tematu.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Jan Krawczyk przedstawił zmiany strony internetowej, wywiązała się dyskusja na temat banerów pojawiających się w postach użytkowników (zgodnie z informację Jana Krawczyka, testy tych banerów zostały zakończone i projekt zamknięty – takich banerów nie będzie).

Marian Faralisz wskazał, że reklamowa, dodatkowa , prawa kolumna znacząco ogranicza komfort czytania, szczególnie na małych urządzeniach.

Dariusz Chlastawa poinformował, że dzięki wsparciu Google diametralnie wzrosła liczba odwiedzin strony informacyjnej. Do tego stopnia, że są prowadzone rozmowy o  zleceniu reklam przez firmy z branży, które do tej pory na polu reklam w sieci nie chciały współpracować z Klubem.

Władysław Meller zasugerował, że zamiast strony informacyjnej – portalowej - konkurującej z wieloma istniejącymi już portalami, Klub powinie stworzyć „tablicę informacyjną” zbierającą ciekawe branżowe informacje z wszystkich istniejących stron, publikować własne, a przede wszystkim informować o tym co dzieje się na forum i w Klubie.

Wskazał, że należałoby raz w miesiącu wysyłać  biuletyn do członków Stowarzyszenia, raz w miesiącu kolejny biuletyn do użytkowników forum dyskusyjnego.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Dariusz Chlastawa powiedział, że kontakty z przedstawicielami Ambasady Konfederacji Szwajcarii są utrzymywane, a najlepszym tego przykładem są prowadzone przy wsparciu Ambasady, działania jednego z zegarkowych potentatów dla utworzenia klasy zegarmistrzowskiej na poziomie liceum. W rozmowach na ten temat Klub bierze aktywny udział.

Eugeniusz Szwed zapytał i zaproponował, czy Katarzyna Pajkowska – studentka dziennikarstwa i córka zegarmistrza nie zechciałaby prowadzić sugerowanej tutaj tablicy informacyjnej, przygotowując równocześnie niektóre opracowania o tematyce klubowej?

Marian Faralisz stwierdził, że dla prawidłowego rozwoju Klubu należy dać uprawnienia osobom odpowiedzialnym za różne zegarkowe tematyki, czy aktywności. Dzięki temu Zarząd będzie miał relacje i kontakty z konkretnymi, zaangażowanymi osobami.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Niejako na potwierdzenie tej tezy wypowiedział się jeden z gości - Romuald Kociuba opowiedział o grupie, której przykładowo można dać dużą swobodę i oczekiwać upublicznienia ich aktywności – to grupa z podforum „zegarki radzieckie” która jego zdaniem rzeczywiście stworzyła swoją społeczność.

Władysław Meller wskazał też brak zaangażowania Klubu w ostatnią akcję dobroczynną WOŚP, w których to dorocznych edycjach kiedyś klubowicze chętnie brali udział.

Dariusz Chlastawa w odpowiedzi zapytał, czy Władysław Meller zna akcje charytatywne, które poprzez Przemka Przeradzkiego są w Klubie propagowane?

„Nie. Niestety nie – i to pewnie z powodu braku wewnętrznej, klubowej informacji – biuletynu” – padła odpowiedź.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Władysław Meller zasugerował także, że najbliższą aktywnością w której Klub może wziąć udział jest Noc Muzeów 2017. W ten sposób nakłaniał do wzięcie aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Jako bardzo ważny (najważniejszy do zrobienia) przez Zarząd Klubu krok -uruchomienie kontaktowania się poprzez biuletyn wskazali  wszyscy zgromadzeni na spotkaniu.

Zaproponowano także, by w gronie Stowarzyszenia prowadzić dalsze dyskusje na poruszone na spotkaniu tematy.

Władysław Meller

Zdjęcia Artur Kostro i Władysław Meller

Polecamy także:

BULOVA Watch Company – historia marki
BULOVA Watch Company – historia marki
Mimo tego, iż Bulova kojarzy się każdemu zainteresowanemu zegarkami z marką wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, jej założyciel – Joseph Bulova, swego całego życia w Stanach nie spędził. Wywodził się on z Czeskiej rodziny, jako nastoletni imigrant ...
DOXA Telemeter – styl retro w nieco bardziej współczesnej odsłonie.
DOXA Telemeter – styl retro w nieco bardziej współczesnej odsłonie.
Wynalezienie telemetru datuje się na 1769 rok i jest przypisane Jamesowi Wattowi, szkockiemu badaczowi, najbardziej znanemu z przyczynienia się do rewolucji przemysłowej poprzez prace nad maszynami parowymi. Właściwe do dnia dzisiejszego najczęstsze ...
Codziennie w rytm Marszu Mokotowa. Zegar na Gołębniku
Codziennie w rytm Marszu Mokotowa. Zegar na Gołębniku
Tak warszawiacy, jak i odwiedzający stołeczne miasto goście mknący wzdłuż ulicy Puławskiej, niestety zwykle nie zauważają zegara, który od początku roku 1969 zdobi ścianę nietypowego miejskiego budynku - przypominającego basztę z bramą. Dzieje się ta ...
Turniej Poznań Open z marką Glycine – nagroda Fair Play Poznań Open 2017
Turniej Poznań Open z marką Glycine – nagroda Fair Play Poznań Open 2017
Niedawno pisaliśmy o XIV Morskim Turnieju Tenisowym Gwiazd, który odbył się w dniach 1 i 2 lipca na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników, a zawody odbyły się w deblu. Na list ...
Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)
Ulysse Nardin - Marine Tourbillon Grand Feu (SIHH 2017)
Rok 1846 to moment, w którym młody zegarmistrz Ulysse Nardin rozpoczął przygodę ze światem morskim. W tym właśnie roku rozpoczął produkcję pierwszych pokładowych chronometrów. Do dziś, manufaktura Ulysse Nardin doskonale pamięta o tym historycznym mo ...

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Alpina

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Warsztaty zegarmistrzowskie – siada...
Warsztaty zegarmistrzowskie – siada...
09.10.2016
Repliki czy podróbki zegarków? Jaka...
Repliki czy podróbki zegarków? Jaka...
28.02.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco