Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick

POWRÓT 20.10.2017 Zegarki
Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick

Od początku istnienia, firma Victorinox podkreśla swoją innowacyjność, jakość, funkcjonalność i jednoznaczny, dobrze kojarzony z marką wygląd. Ponad 130 lat obecności na rynku pozwoliło na uzyskanie renomy, którą cenią sobie klienci z całego świata.

Obecnie Victorinox oferuje sześć rodzajów produktów: scyzoryki Swiss Army, noże dla profesjonalistów, wybrane produkty codziennego użytku, perfumy, oraz to co dla nas i tutaj jest najważniejsze - zegarki.

Myśląc o niezwykłych zegarkach, które charakteryzują się wysoka wytrzymałością, doskonałej jakości materiałami i silnym przywiązaniem do znaku Swiss Made, na myśl przychodzi nam na pewno marka Victorinox, która produkuje doskonałe i niezawodne urządzenia do mierzenia czasu.

Każdy kto miał styczność z produktami oznaczonymi szwajcarskim białym krzyżem na czerwonym, o kształcie tarczy tle, nie zapomni o tym, jak niezawodne są produkty tejże marki. Taka charakterystyka odnosi się do dzieł z logiem Victorinox, które pochodzą ze Szwajcarii, a które dzisiaj można znaleźć na całym świecie.

Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick Black

Victorinox Maverick Black - wśród swoich

Maverick w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza indywidualistę.

Nazwa ta doskonale odnosi się nie tylko do kolekcji Maverick Black, ale równie dobrze pasuje do każdego z osobna czasomierza, który opuszcza fabrykę firmy Victorinox.

Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick Black

Takie są wszystkie zegarki marki z Ibach. W tym roku ich kolekcja wzbogaca się o kolejne modele, które nie zmieniają znacznie tego co prezentowane było dotychczas, ale doskonale uzupełniają szeroką już ofertę zegarkową marki.

Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick Black

Trzej szwajcarscy muszkieterowie

Nowe modele to trzy różne wersje zegarków utrzymane w kolorze czarnym. Pierwszy z nich to egzemplarz dedykowany paniom, który został wykonany w kopercie o średnicy 34 milimetry.

Obudowy pozostałych modeli męskich posiadają średnicę 43 milimetry. Jak wspomniano na wstępie w nowych wyrobach Maverick projektanci sięgnęli po doskonale znany dominujący obecnie na rynku czarny kolor..

Koperty zostały pokryte powłoką PVD w tym kolorze, co dodaje im wyrazistego charakteru i dodatkowo potęguje efekt jeszcze bardziej sportowego urządzenia.

Patrząc na obudowy tych modeli łatwo dojrzeć dwa rodzaje wykończenia powierzchni, czyli polerowanie i szczotkowanie. Osobiście uważam, że każdy z tych rodzajów obróbki poprawia wygląd zegarka.

Nieustraszony charakter Maverick'a

Chociaż modele Maverick posiadają wodoszczelność na poziomie 100 metrów, to nie ta własność stawia je w pierwszym rzędzie typowych nurków. Atrybutem, który jednoznacznie  kojarzy się z podwodnymi eksploratorami jest jednostronnie obrotowy pierścień nurkowy Jego krawędź jest ząbkowana.

Taki sposób wykończenia ułatwia manipulowanie tymże elementem, oraz potęguje sportowy wygląd czasomierza Maverick Black.

Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick Black

Tarcze zegarków zostały wykończone w sposób podobny we wszystkich trzech modelach. Kolorystyka czarna zgrywa się z wykończeniem koperty. Kontrast wobec płaszczyzny cyferblatu stanowią nakładane indeksy oraz srebrne wskazówki, wypełnione masą Super-LumiNova®, która zapewnia doskonałe właściwości luminescencyjne. Dzięki temu indeksy i wskazówki układu wskazań są doskonale widoczne tak w ciągu dnia, w półmroku i w ciemności.

Detalem, który na pewno warto zauważyć  jest przeciwwaga wskazówki sekundnika, która w zegarkach Victorinox, ma kształt scyzoryka, czyli produktu z którego marka jest najlepiej znana.

Prócz tych wskazanych detali znajdziemy również logo marki, czyli biały krzyż na tle w kształcie tarczy, które zostało umieszczone w miejscu indeksu godziny dwunastej.

Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick Black

Poniżej naniesiony został napis Victorinox Swiss Army. Bliżej centrum tarczy, po obwodzie znalazły się oznaczenia skali dwudziestoczterogodzinnej. W  miejscu indeksu godziny 6 znajdziemy datownik.

Taki wygląd tarczy oferują modele wyposażone w trzy wskazówki, natomiast model ze stoperem posiada trzy subtarcze odpowiadające za wskazania stopera i sekundnik. Obecność stopera pozwala też na umieszczenie skali tachometru, która poprowadzona jest po krawędzi tarczy.

Indywidualista kieruje się sercem

Bez względu na to czy kupujemy zegarek męski, ze stoperem lub bez, czy też planujemy obdarować czasomierzem którąś z pań, możemy być pewni, że za pracę każdego z nich odpowiada wysokiej jakości, szwajcarskie mechanizm kwarcowy Ronda.

Mechanizmy te zostały przetestowane w modelach I.N.O.X., które przechodziły cały szereg ekstremalnych testów, dzięki czemu gwarantują one najwyższą precyzję i niezawodność. Takie serce zegarka z pewnością ucieszy osoby oczekujące od zegarka punktualności i bezproblemowego użytkowania.

Indywidualista wśród zegarków - Victorinox Maverick Black

Niezależnie od wersji: męskiej czy damskiej, zegarki zostały przyodziane w czarne skórzane paski, idealnie dopasowane do kolorystyki koperty. Bez względu na rozmiar koperty każdy model posiada też szkło szafirowe.

Patrząc na ofertę jaką prezentuje marka Victorinox, oraz to, że od ponad 25 lat aktywnie działa na rynku zegarkowym, należy zauważyć, że w Szwajcarii ta firma jest pionierem w produkcji niezwykle wytrzymałych czasomierzy przechodzących z powodzeniem najrozmaitsze testy. Obok scyzoryków zegarki są najlepszą wizytówka marki.

Zgodnie z nazwą linii wzorniczej – Maverick, każdy z modeli jest na swój sposób indywidualistą i każdy z nich jest warty uwagi prawdziwego czasoholika bez względu na to, czy jest fanem urządzeń mechanicznych czy też nie.

Wszelkie informacje, recenzje zegarków oraz nowości dotyczące Victorinox znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - Victorinox.

Jakub Wojdat

Polecamy także:

Victorinox I.N.O.X. Titanium Sky High Limited Edition – kosmiczne narzędzie!
Victorinox I.N.O.X. Titanium Sky High Limited Edition – kosmiczne narzędzie!
„Wielowymiarowe, rygorystycznie sprawdzone narzędzie do pomiaru czasu, obiecujące perfekcyjne działanie w każdych okolicznościach” - tak Victorinox przedstawia swój nowy model, stworzony na bazie doskonale znanej serii I.N.O.X. Dla przypomnienia – I. ...
Video recenzja: SEIKO Prospex Marinemaster GPS Solar Dual-Time Limited Edition
Video recenzja: SEIKO Prospex Marinemaster GPS Solar Dual-Time Limited Edition
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Prospex Marinemaster GPS Solar Dual-Time Limited Edition marki Seiko. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Na naszym ...
NOMOS Glashütte kolekcja Aqua – z plaży do opery? Zegarki do aktywnego stylu życia!
NOMOS Glashütte kolekcja Aqua – z plaży do opery? Zegarki do aktywnego stylu życia!
Nomos Glashütte kojarzy mi się z firmą o zachowawczym stylu swoich produktów w dużej mierze inspirowanym Bauhausem. To dość młody wytwórca zegarków, biorąc pod uwagę długie i burzliwe nieraz historie niemieckich i szwajcarskich konkurentów. Nomos pow ...
Testujemy: ORIENT Classic Automatic z dolną sekundą
Testujemy: ORIENT Classic Automatic z dolną sekundą
Orient ponownie udowodnił, że jest niezawodny. Niezawodny w tym znaczeniu, że kolejny raz tej japońskiej marce udało się wzbudzić moje zadowolenie, może nawet podziw, za pomocą niepozornego na pierwszy rzut oka czasomierza. Czasomierza bez „ekstrasów ...
Nagroda Glycine dla Mai Włoszczowskiej - kobiety roku 2016!
Nagroda Glycine dla Mai Włoszczowskiej - kobiety roku 2016!
Kobieta Roku miesięcznika „Twój STYL” jest najstarszą rodzimą nagrodą przyznawaną Polkom, których działalność zasłużyła na szczególne docenienie. 15 marca 2017 roku w Hotelu Bristol odbyła się gala XXVI edycji tego wyróżnienia. Do grona laureatek doł ...

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zenith Defy LAB. Czy to przełom w m...
Zenith Defy LAB. Czy to przełom w m...
18.10.2017
OMEGA Seamaster Planet Ocean 600M „...
OMEGA Seamaster Planet Ocean 600M „...
23.10.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco