• Zegarki marki Certina
  • Zegarki marki Seiko
  • Zegarki marki Ball
  • Zegarki marki Davosa
  • Zegarki marki Luminox
  • Zegarki marki Orient
  • Zegarki marki Bulova
  • Zegarki marki Montblanc
  • Zegarki marki Orient Star
  • Zegarki marki Aviator Swiss Made
  • Zegarki marki Vostok Europe
  • Zegarki marki Perrelet
  • Zegarki marki Frederique Constant
  • Zegarki marki Omega
  • Zegarki marki G-SHOCK
  • Zegarki marki Rado
  • Zegarki marki Grand Seiko
  • Zegarki marki Michel Herbelin
  • Zegarki marki Citizen
  • Zegarki marki Alpina
  • Zegarki marki Atlantic
  • Zegarki marki Epos
  • Zegarki marki Aerowatch
  • Zegarki marki Prim
  • Zegarki marki Junghans
  • Zegarki marki Oris
  • Zegarki marki Błonie
  • Zegarki marki Roamer
  • Zegarki marki Tissot

Marka Cover w oczach jej założyciela


Firma Cover jest jedną z najbardziej tradycyjnych, szwajcarskich marek zegarkowych zrodzonych w ostatnim czasie i operujących w średniej klasie produktów. Już sama lokalizacja firmy wskazuje, iż odwołuje się ona do tradycyjnego szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Z drugiej strony jej wyroby utrzymane są w nowoczesnej, indywidualnej stylistyce. Poniżej o firmie i marce w formie wywiadu opowiada Theo Ingold - CEO i założyciel marki Cover. 

Firma Cover jest jedną z najbardziej tradycyjnych, szwajcarskich marek zegarkowych zrodzonych w ostatnim czasie i operujących w średniej klasie produktów. Już sama lokalizacja firmy wskazuje, iż odwołuje się ona do tradycyjnego szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Z drugiej strony jej wyroby utrzymane są w nowoczesnej, indywidualnej stylistyce. Poniżej o firmie i marce w formie wywiadu opowiada Theo Ingold - CEO i założyciel marki Cover.

Theo i Spephan Ingold

Jak marka COVER rozwijała się przez ostatnie 10 lat?
Jeszcze kilka lat temu byliśmy znani w Szwajcarii i krajach Bliskiego Wschodu. Z biegiem czasu zyskaliśmy międzynarodową rozpoznawalność. Dziś  marka COVER jest obecna na największych światowych rynkach zegarkowych.

Jaki obecnie jest status marki?
Marka COVER zyskała na ożywieniu gospodarczym w latach 2004-2008. W tym okresie nasze zegarki zagościły w 45 krajach na całym świecie.

Jakie czynniki wpłynęły na rozwój marki w ostatnich latach?
COVER przez długi czas miał status marki niszowej. Momentem przełomowym było przedstawienie nowego, bardziej przystępnego dla szerokiej publiczności wzornictwa. Zabieg ten miał na celu wprowadzenie marki na arenę międzynarodową. Dzięki solidnemu finansowemu zapleczu byliśmy w stanie zainwestować w nowe kolekcje poparte odpowiednią reklamą. Dużo zawdzięczamy również współpracy z naszymi partnerami międzynarodowymi. W znacznym stopniu przyczynili się oni do sukcesu marki. Nie mniej istotni są sami pracownicy firmy. Wielu z nich od lat niezmiennie piastuje kluczowe stanowiska, niektórzy już od ponad 20 lat są częścią naszego zespołu.

Gdzie dziś obecny jest COVER? W jakich krajach odnieśliście największy sukces?
Obecnie marka COVER jest dostępna na wszystkich kluczowych rynkach pięciu kontynentów. Oczywiście obecność w Szwajcarii ma dla nas szczególne znaczenie. Tutaj znajduje się aż 175 punktów sprzedaży oferujących nasze czasomierze.  Firma wypracowała mocną pozycję na najważniejszych rynkach europejskich tj. w Niemczech i we Francji. Nie mniejszy sukces odniosła w północnej i wschodniej Europie. Strzałem w dziesiątkę okazało się otwarcie na rynek rosyjski. Obecnie COVER dostępny jest tam w ponad 350 salonach. Marka cieszy się dużą popularnością również w Hong Kongu/Makao, Chinach i Indiach. Warto przypomnieć, że rynek Bliskiego Wschodu był jednym z pierwszych, który zdobył COVER i nadal ma duże znaczenie dla marki.

Jakie strategiczne cele wyznacza sobie marka?
W tym roku planujemy wprowadzić markę COVER do Kanady, Czech i Tajlandii. Kolejne 2-3 lata zamierzamy poświęcić na stopniowe umacnianie pozycji w tych krajach. W przyszłości stawiamy kolejno na rynki w Azji, Singapurze, Malezji i Indonezji.  Chcemy również przybliżyć COVER klientom w Stanach Zjednoczonych.

Czy przy tak zróżnicowanej ofercie, jaką proponuje COVER możliwe jest zdefiniowanie „typowego klienta” marki?
Oczywiście! Jest to osoba, która szczególną uwagę przywiązuje do stylowego wyglądu ale nie zadowoli się zegarkiem typu „fashion”. Klient COVER pragnie zarówno modnego dodatku, jak i tradycyjnej szwajcarskiej precyzji.

Kiedy i jak często przedstawiane są nowe modele zegarków?
Zazwyczaj premierą wszelkich nowości są coroczne targi w Bazylei. Jednak w zeszłym roku pokusiliśmy się o zaprezentowanie sześciu nowych modeli podczas międzynarodowego spotkania marketingowego zorganizowanego jesienią przez COVER.

Co jest brane pod uwagę podczas projektowania nowych modeli?
Przywiązujemy wagę do potrzeb rynku, nie tracąc na autentyczności. Każdy z zegarków COVER charakteryzuje się modnym i atrakcyjnym a także typowym dla marki wzornictwem.

Budynek szkoły zegarmistrzowskiej w Solothurn

Gdzie składane są nowe modele czasomierzy?
Wszystkie zegarki COVER powstają w siedzibie firmy w Solothurn pod czujnym okiem mojego brata Stephan’a Ingold, który ściśle współpracuje z zespołem wybitnych szwajcarskich projektantów zegarków.

Jakie są plany działań marketingowych  firmy na najbliższe 3 lata?
Targi w Bazylei to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w dziedzinie zegarmistrzostwa, w którym można uczestniczyć. Zamierzmy być tam obecni co roku z nowymi, zaskakującymi kolekcjami. Co więcej, skupimy się na nowych kanałach dystrybucji i dalej będziemy wspierać partnerów międzynarodowych w ich staraniach wypromowania marki poprzez reklamę, prezentacje na organizowanych spotkaniach i szkolenia.

W jaki sposób COVER wspiera salony sprzedaży?
Jedną z najważniejszych kwestii jest zorganizowanie profesjonalnego serwisu na miejscu. W każdym kraju zapewnia go dystrybutor marki. Same zegarki są promowane poprzez kampanie marketingowe koordynowane przez managera sprzedaży w danym regionie. Ponadto posiadamy szeroką gamę materiałów marketingowych, które mają na celu zaakcentowanie obecności COVER w punktach sprzedaży. Należą do nich m.in. prezentery i meble do wyeksponowania zegarków.

Siedziba marki Cover - budynek dawnej szkoły zegarmistrzowskiej

Czy Solothurn (Szwajcaria) pozostanie jedynym miejscem produkcji zegarków COVER?
Tak, tylko w ten sposób możemy mieć pełną kontrolę nad jakością i sposobem produkcji naszych wyrobów.

Jak rozdzielone są obowiązki w firmie?
Jestem dyrektorem generalnym firmy, natomiast mój brat Stephan Ingold jest odpowiedzialny za dział projektowania, rozwój produktu i marketing. Za wsparcie naszych partnerów na miejscu i wprowadzanie produktów na nowy rynek odpowiadają kolejno: długoletni pracownik Christoph Schmid (Sales Manager), Martin Buser (area-Sales Manager) i mój zięć Massimiliano Grotto.


Opracowanie na podstawie materiałów prasowych marki COVER


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Zegarki w Szkole Męskiego Stylu
Zegarki w Szkole Męskiego Stylu
15.08.2014
Magdalena Małochleb - nowa ambasado...
Magdalena Małochleb - nowa ambasado...
17.09.2014

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco