Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

POWRÓT 07.04.2017 Wiadomości
Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

O grupie Kolekcjonerzy Zegarków pisaliśmy po raz pierwszy we wrześniu 2015 roku - Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa grupa na FB o tematyce zegarkowej. Główna działalność grupy polegała na zamieszczaniu ogłoszeń sprzedaży zegarków, udzielania porad co do oryginalności zegarków oraz wzajemnej dyskusji na temat ulubionych, bądź też najbardziej poszukiwanych egzemplarzy. W tym okresie najczęściej gościły na łamach grupy marki takie jak Poljot, Atlantic, Omega, Glashütte (z czasów NRD).

W styczniu 2015 roku grupa liczyła 2 000 członków, od września 2015 portal Zegarki i Pasja rozpoczął współpracę partnerską z grupą, która dziś zrzesza już ponad... 10 000 osób!

Ponieważ upłynęło już nieco czasu od ostatniej informacji o wydarzeniach dotyczących grupy oraz jej rozwoju, zapytaliśmy niedawno administratorów Kolekcjonerów Zegarków o dotychczasowe dokonania oraz o plany na przyszłość. Zapraszamy zatem do zapoznania się z osiągnięciami grupy oraz wyzwaniami, jakie stawiają przed nią administratorzy:

Grupa Kolekcjonerzy Zegarków powstała we wrześniu 2013 r., co czyni ją drugą najstarszą grupą polskojęzyczną zajmującą się tematyką zegarkową na Facebooku. Grupa, jak wskazuje nazwa, ma charakter przede wszystkim poszerzania hobby jakim jest kolekcjonerstwo i zrzesza osoby zbierające czasomierze.

Ważnym elementem jest wymiana doświadczeń, porady przed zakupem zegarka, ale również rozmowy luźniejsze, czy po prostu prezentacja nowych nabytków.


Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

Od początku istnienia założyciele kładli duży nacisk na jakość dyskusji promując przede wszystkim posty merytoryczne. Specyfiką Kolekcjonerów jest również duża otwartość na sprzedaż zegarków zarówno vintage jak i nowych. Na grupie funkcjonuje „bogaty” bazerek, na którym swoje zegarki oferują zarówno profesjonalni sprzedawcy jak i kolekcjonerzy chcący odświeżyć swoje kolekcje.

Od początku istnienia grupy bardzo dobrze funkcjonuje wzajemna pomoc, gdzie bardziej doświadczeni Członkowie służą swoją wiedzą nowicjuszom, a kolekcjonerzy pomagają sobie w poszukiwaniach części i akcesoriów zegarkowych.   

Ze względu na wnikliwą selekcje nowych członków grupy, jest to bardzo bezpieczna platforma wymiany zegarków i nieuczciwe transakcje niemal nie zdarzają się w ramach grupy. Kolekcjonerzy Zegarków jako jedyna grupa oferują również licytacje zegarków na wzór portali aukcyjnych.  

Stałym elementem życia grupy są spotkania towarzyskie, zazwyczaj lokalne, w niewielkim gronie. Wiele znajomości zawartych online, rozwija się później z powodzeniem w Realu. Członkowie grupy często spotykają się podczas wymiany zegarków, załatwianiu koleżeńskich przysług, czy po prostu podczas spotkania „przy piwie”.


Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

Historia grupy miała również burzliwe okresu. Konflikt wewnętrzny w 2015r. doprowadził do odejścia z grupy części użytkowników, którzy utworzyli zupełnie nową grupę.

Obecnie oba te „organizmy” stanowią dwie z trzech największych i najbardziej aktywnych grup na scenie polskojęzycznego Facebooka.

W 2016r. Kolekcjonerzy Zegarków nawiązali współpracę z nowym krajowym producentem zegarków Balticus Polska.

Trzy miesiące wspólnych prac, projektowania, wymiany doświadczeń i testów doprowadziły do powstania zegarka grupowego w limitowanej do 100szt edycji „Balticus dla Kolekcjonerów” na który zapisy zostały zamknięte w ciągu kilku dni.


Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

Zegarek to klasyczny diver w typie Super Compressora (wewnętrzny bezel obracany druga koronka).

Serce zegarka stanowił mechanizm Miyota kal. 9015 z automatycznym naciągiem, umieszczony w stalowej kopercie o wymiarach 44 x 51 mm. Mimo bardzo dobrych parametrów (WR300, szkło szafirowe) zegarek został zaoferowany użytkownikom w bardzo dobrej cenie.  

Prototyp zegarka został zaprezentowany w czerwcu na spotkaniu w Warszawie, a po kilku miesiącach i wprowadzeniu kilku poprawek gotowe zegarki trafiły do szczęśliwych nabywców.


Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

Rok  2017 to rok nowych wyzwać.

Zainicjowane zostały nowe, cykliczne wydarzenia zmierzające do popularyzacji wiedzy na temat zegarków i aktywacji nowych członków grupy.

Piątek z marką OMEGA  #Piatekzomega  #Omegafriday

Pierwszym z nich jest Piątek z Omegą.

Wydarzenie zainspirowane słynnym Speedytheusday stworzonym przez Fratellowatches ma na celu integracje miłośników marki Omega, kiedy mogą Oni w jednym miejscu i czasie pochwalić się swoimi Omegami.

Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

Wydarzenie wystartowało 17 marca i już po trzech edycjach można stwierdzić, że cieszy się dużym zainteresowaniem, które zaczyna przekraczać ramy grupy.

Więcej informacji oraz zdjęcia zegarków – tutaj i tutaj.

Dodatkowo na grupie funkcjonuje również wydarzenie oznaczone jako #thmonday, czyli poniedziałek dla fanów marki TAG Heuer.


Kącik fachowca  #KacikFachowca

Kolejny cykliczny temat to tzw. Kącik Fachowca.  

Każda odsłona dotyczy fachowców z danej dziedziny zegarkowej (zegarmistrzowie, renowatorzy, wytwórcy pasków hand made itp.). Kącik polega przede wszystkim na polecaniu usług z których osobiście się korzystało, dzięki czemu oferuje wiarygodne opinie.
Zebrana wiedza jest przechowywana w plikach dostępnych dla wszystkich członków grupy.

Więcej informacji oraz zdjęcia zegarków – tutaj.


Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

Szperacz miesiąca #szperaczmiesiaca

Szperacz miesiąca to sztandarowy projekt Kolekcjonerów na 2017r.

Grupa znana jest jako miejsce, gdzie można się pochwalić swoimi „zdobyczami” z rynku wtórnego.

Wśród członków grupy nie brakuje poszukiwaczy, którzy polują na zegarki na targach staroci, w antykwariatach czy wśród znajomych. Tak narodził się pomysł na Szperacza miesiąca.


Kolekcjonerzy Zegarków – dotychczasowa aktywność grupy i plany na przyszłość.

W ostatnią niedzielę każdego miesiąca jest okazja pochwalenia się swoimi zdobyczami z danego miesiąca. Liczba polubień pod zdjęciem decyduje o zwycięstwie, a zwycięzcy miesiąca wezmą udział w finale i powalczą o tytuł Szperacza Roku i cenną nagrodę. 
 
Więcej informacji oraz zdjęcia zegarków – tutaj


Instagram

Również w tym roku kolekcjonerzy zadebiutowali z oficjalnym kontem na Instagramie, gdzie prezentowane są najlepsze zdjęcia grypowiczów – tutaj.

Administracja grupy w osobach Aleksandra, Kacpra, Macieja, Mateusza i Sebastiana ma na najbliższe miesiące wiele nowych planów m.in. oficjalny kanał na YouTube, koszulki grupowe i wiele innych.


Mateusz Piechnik

Grupa Kolekcjonerzy Zegarków to jedna z trzech grup (Stare zegarki / Vintage watches i Czasoholicy) prężnie działających na Facebooku z którymi współpracujemy.

Na dzień dzisiejszy grupy  te zrzeszają już łącznie ponad 31 000 osób!

Grupy to bez wątpienia miejsca, które warto odwiedzać, gdyż każdy miłośnik zegarów – zarówno osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w świecie zegarmistrzostwa, jak i doświadczeni kolekcjonerzy – mogą dzielić się tu swoją wiedzą, zadawać pytania na które z reguły uzyskają niemal natychmiast odpowiedź, a także znaleźć nowinki ze świata zegarów.

Zegarki i Pasja w ramach współpracy z poszczególnymi grupami udostępnia swoje artykuły, recenzje zegarków oraz wszelkie inne publikacje, dzięki czemu członkowie grup mają także stały dostęp do najnowszych informacji z branży.

Życzymy dalszego dynamicznego rozwoju zarówno Kolekcjonerom Zegarków, jak i pozostałym naszym partnerskim grupom.

Grupa Kolekcjonerzy Zegarków – link do grupy.

Redakcja Zegarki i Pasja

Polecamy także:

Podbój tenisowego Paryża i Longines. Liczy się postura!
Podbój tenisowego Paryża i Longines. Liczy się postura!
Już od ośmiu lat w trakcie jednego z wielkoszlemowych turniejów – French Open w Paryżu, odbywają się także zawody organizowane przez oficjalnego chronometrażystę i partnera tegoż turnieju noszącego indywidualną nazwę   Rolanda Garrosa – firmę Longine
De Bethune DB25L Milky Way - galaktyka na nadgarstku
De Bethune DB25L Milky Way - galaktyka na nadgarstku
Na świecie każdego dnia mają premierę wyjątkowe zegarki, w związku z tym nie trudno przeoczyć jakiś niezwykły model. Z tego powodu warto spojrzeć na branżę zegarkową nie biorąc pod uwagę jedynie czasomierzy, które dostępne są na naszym rynku czy też
Już w ten weekend przenosimy się do innej strefy… czasowej!
Już w ten weekend przenosimy się do innej strefy… czasowej!
Jak co roku, w ostatnią niedzielę marca nachodzi czas na...zmianę czasu - a to wiąże się oczywiście z koniecznością przestawienia naszych zegarów i zegarków. Zmiana czasu z zimowego na letni już w ten weekend! Zmiana czasu następuje dwa razy w roku,
Zegar na Zamku Królewskim w Warszawie zatrzymany!
Zegar na Zamku Królewskim w Warszawie zatrzymany!
W związku z remontem elewacji zewnętrznej i tynków wewnętrznych Wieży Zygmuntowskiej Zamku Królewskiego w Warszawie, znajdujący się na niej zegar został w dniu dzisiejszym o godzinie 13.45 zatrzymany. Jego ponowne uruchomienie nastąpi po zakończeniem
MOVADO 1881 Automatic – prezentacja kolekcji męskich i damskich modeli
MOVADO 1881 Automatic – prezentacja kolekcji męskich i damskich modeli
Movado to szwajcarska firma, której oferta zegarków od niedawna oficjalnie dostępna jest także na naszym rynku. To także marka, która może poszczycić się jednym z najbardziej ikonicznych zegarkowych wzorów w historii. Historię tej firmy przybliżaliśm

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Seiko2

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

OMEGA dla fanów modelu Speedmaster!...
OMEGA dla fanów modelu Speedmaster!...
04.04.2017
Zegarki szwajcarskie w roku 2016. B...
Zegarki szwajcarskie w roku 2016. B...
14.04.2017

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco