OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

W świecie, w którym żyjemy, oceany Ziemi są naturalnie połączone z księżycem na naszym niebie. Tę trwałą więź możemy odnaleźć także w najnowszej kolekcji ceramicznych zegarków OMEGA. Od modelu Speedmaster Dark Side of the Moon z 2013 roku, OMEGA stale doskonaliła swoje ceramiczne koperty.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

Owocem tej pracy jest znacznie bardziej zaawansowana linia Seamaster Planet Ocean “Deep Black”.

Cztery nietuzinkowe modele wyposażone w koperty o średnicy 45,5mm to połączenie funkcjonalności GMT i zegarka do nurkowania. Poniżej ciekawy film prezentujący nowy model - warto obejrzeć:

Stworzenie zegarka do nurkowania wykonanego w całości z ceramiki oraz zapewnienie mu wodoszczelności na godnym głębin oceanu poziomie 600 metrów / 2000 stóp / 60 barów było dużym, technologicznym wyzwaniem.

OMEGA osiągnęła swój cel, a rezultatem jest wspaniała kolekcja czasomierzy, unikalnych w skali całego zegarmistrzowskiego świata.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

10 Unikalnych cech kolekcji „Deep Black”

1. Po raz pierwszy w historii Planet Ocean koperty każdego z modeli „Deep Black” wykonano w całości z jednego bloku ceramicznego.

Ten sam materiał wykorzystano do produkcji obracających się w jednym kierunku pierścieni lunety oraz tarcz z cyframi arabskimi w nowym wykroju.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

2. W modelach z elementami z 18-karatowego złota Sedna™ powierzchnie ceramicznych kopert i tarcz są polerowane, aby nadać im błyszczący efekt.


W wersjach niebieskiej i czerwonej są szczotkowane, aby uzyskać matowy efekt, który zapewnia lepszą czytelność wskazań pod wodą.

3. Nowy pierścień GMT osadzono bezpośrednio na tarczy, podczas gdy skalę nurkową naniesiono na ceramiczny pierścień lunety wykorzystując technologie Liquidmetal® lub OMEGA Ceragold™.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

4. Po raz pierwszy, aby stworzyć unikalny pierścień lunety, wykorzystano jednocześnie gumę i ceramikę. W niebieskich i czerwonych modelach możemy podziwiać tę kolorową innowację na pierwszym kwadransie skali nurkowej.

5. W wersji czarnej Liquidmetal® wykorzystano także do stworzenia symbolu He na zaworze helowym oraz symbolu OMEGA na zwieńczeniu koronki. W wersji niebieskiej i czerwonej elementy te są kolorowe. Efekt ten uzyskano wstrzykując gumę w odpowiednim odcieniu.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

6. Kolejną wartą odnotowania nowością jest stworzony przez OMEGA pozycjonowany dekiel. Dzięki temu oznaczenia i symbole grawerowane na spodzie koperty są zawsze w odpowiednim miejscu. To zasługa nowego i opatentowanego przez OMEGA ceramicznego zamka Naiad Lock. Charakterystyczne wyżłobienia zamka mają także wymiar estetyczny. Układają się w atrakcyjny falisty wzór.

7. Dlaczego takie kolory? Wyobraź sobie, że zanurzasz się głębinach oceanu. Na głębokości 5 metrów, pierwsza barwa, która staje się niewidoczna to czerwień. Oznacza to, że twój „wojskowy” model do nurkowania zyskuje kamuflaż i stopniowo stapia się z twoim kombinezonem.

Znacznie głębiej, na 275 metrach, ostatni kolor widzialny dla oka, z uwagi na specyfikę przenikalności promieni światła, to niebieski, dokładnie w takim odcieniu, jaki wykorzystano w modelu Deep Black.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

W końcu, na głębokości 300 metrów, ocean stanie się absolutnie czarny. Zegarek z elementami z 18-karatowego złota Sedna™ to bardziej lifestylowa edycja, stworzona z myślą o ludziach, którzy preferują spędzać czas na pokładzie jachtu.

8. Gumowe paski modeli z nowej kolekcji zaprojektowano tak, by wyglądały jak paski z płótna. Mają kontrastujące przeszycia i są wykończone specjalną powłoką antybakteryjną. Na spodzie paska znajdziemy falisty wzór.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

W modelu z elementami ze złota Sedna™ wykorzystano wodoodporny pasek skórzany z tą samą antybakteryjną gumą od spodu. Mechanizm zapięcia bransoletowego powstał z tytanu powlekanego ceramiką, a jego wierzchnia część z ceramiki z dwoma rodzajami wykończenia.

9. Wskazówki i indeksy zegarków wykonano z 18-karatowego złota Sedna™ lub z 18-karatowego białego złota.

Pokrywa je warstwa białej substancji Super-LumiNova emitująca zielone i niebieskie światło.

10. W wnętrzu koperty „Deep Black” pracuje mechanizm OMEGA Master Chronometer kaliber 8906.

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

OMEGA – kolekcja Planet Ocean DEEP BLACK

Każdy z odpornych na działanie pól magnetycznych o sile 15 000 gausów zegarków przeszedł 8 surowych prób w laboratorium Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Metrologii (METAS). 

Certyfikat Master Chronometer oznacza jeszcze wyższy standard precyzji i wydajności mechanizmu. Jest wydawany dodatkowo do tradycyjnego certyfikatu COSC.

Zegarki są objęte czteroletnią gwarancją producenta.

Cena: trzy wersje Deep Black (czarna, czerwona i niebieska) to koszt rzędu 10 400 CHF (czyli około 42 000 złotych). Wersja z dodatkiem złota ma wyższą cenę = 13 900 CHF (około 56 000 złotych)

*materiał prasowy marki OMEGA

 

Polecamy także:

Targi zegarkowe „Passion for Watches 2017” – już w ten weekend!!!
Targi zegarkowe „Passion for Watches 2017” – już w ten weekend!!!
O pierwszej edycji targów Passion for Watches, najnowszej inicjatywie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, informowaliśmy oraz pisaliśmy w połowie kwietnia tutaj: Passion for Watches 2017 – pierwsza w Polsce edycja targów zegarkowych!! ...
HARRY WINSTON - Histoire de Tourbillon 7
HARRY WINSTON - Histoire de Tourbillon 7
Harry Winston był wielkim, znanym i cenionym jubilerem. To on tworzył brylantowe kolekcje dla najbogatszych kobiet naszego globu już od lat 20-tych XX wieku. To on podarował jeden z najsłynniejszych diamentów – Hope do Narodowego Muzeum Historii Natu ...
AVIATOR Swiss Made - MIG-35
AVIATOR Swiss Made - MIG-35
Czasomierze Aviator Swiss Made regularnie pojawiają się na naszym portalu, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z nowościami tej marki. Dziś mamy okazję zaprezentować nowe wersje modelu, który powstał jako próba oddania hołdu jednemu z lepszych r ...
Recenzja: Balticus Automatic „Gwiezdny Pył”
Recenzja: Balticus Automatic „Gwiezdny Pył”
Nareszcie nastąpiła chwila, kiedy otrzymałem do recenzji kolejny zegarek polskiej marki. Co więcej – mam przyjemność zaprezentować go w formie obszernej recenzji na naszym portalu jako pierwszy w Polsce. Na łamach Zegarki i Pasja były już recenzje Xi ...
EPOS 3434 Open Heart Limited Edition
EPOS 3434 Open Heart Limited Edition
Epos to niewielka rodzinna firma. Niedawno w obszernej recenzji ciekawego modelu z limitowanej edycji Drift Master - Recenzja: EPOS Drift Master GP - zegarek nie tylko na driftowe popisy! - prezentowaliśmy rys historyczny tej marki. Najważniejsze jes ...

Tagi:

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA

Aerowatch

PARTNER

Partner KMIZ

REKLAMA

Balticus

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Atlantic AtlanticAtlantic

REKLAMA

Junghans
Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Xicorr