Zegarek SZEF-owej. Część 2

POWRÓT 04.08.2016 Ciekawostki
Zegarek SZEF-owej. Część 2

W pierwszej części rozważań na temat zegarka SZEFowej wskazane zostały rodzaje stylistyki  zegarków używanych przez nasze panie, wynikające z sytuacji w jakich się one  znajdują - Zegarek SZEFowej - zegarki naszych Pań. Część 1. Warto też napisać o innych uwarunkowaniach  wpływających na wybór czasomierza, czy też możliwości wytwórczych wynikających z wyboru rodzaju zegarka.

Chopard Kristina Bazan

Garnitur biżuterii

Niektórzy producenci, szczególnie ci bardziej związani z biżuterią, oferują całe garnitury precjozów, w których zegarek jest tylko jednym z wielu elementów. Taki wybór zawsze należy popierać, jeśli tylko prestiż rynkowy producenta i oferowana stylistyka są dla wybierającej odpowiednie. W zależności od rodzaju produktu, łącznie w komplecie może pasować do każdej z grup rodzajowych wskazanych powyżej.
Chopard Mille Miglia
Mechaniczny czy elektroniczny?

Bardzo ważnym aspektem doboru zegarka jest decyzja, czy ma on być mechaniczny, czy elektroniczny. Modele zegarków mechanicznych i elektronicznych zwykle znacząco różnią się zewnętrznie między sobą, ale przede wszystkim różna jest filozofia ich obecności na naszych nadgarstkach.


Z tego powodu, decyzja w tym aspekcie rzutuje na wszystkie inne możliwości związane z wyborem zegarka.

Zegarek elektroniczny jest najbardziej funkcjonalnym urządzeniem wskazującym czas i czyni to z bardzo wysoką dokładnością.
W przypadku poszukiwania zegarka mniejszego, trudno jest znaleźć taki model w ofercie zegarków „z duszą” – tym bardziej, że aktualne oferty zegarków damskich właściwie nie obejmują mechanicznych zegarków nakręcanych ręcznie.

Zegarek mechaniczny jest kwintesencją mikromechaniki, pojmowanej jako sztuka tworzenia – stąd tylko o zegarkach mechanicznych mówi się, że mają duszę. Odmierzają czas z dużo niższą od zegarków elektronicznych, ale zwykle wystarczającą dla codziennego funkcjonowania ich właścicielki, dokładnością.
Maurice Lacroix Starside
Zegarki mechaniczne są też zwykle większe – będą więc adresowane do pań, które cenią aktualny trend dużych i bardzo dużych zegarków. Większe gabaryty wynikają również z chęci kreacji zegarka wyposażonego w dodatkowe elementy wskazań czy modeli o wyższym stopniu komplikacji konstrukcji mechanizmu. Takie wyroby są najbardziej cenione przez koneserów zegarków.

Zegarki mechaniczne wymagają zdecydowanie większej troski ze strony swojej właścicielki. Konieczna jest częstsza kontrola poprawności wskazań, odpowiednie nakręcanie i baczniejsze unikania wpływu niektórych szkodliwych dla kondycji zegarka czynników zewnętrznych.

Chopard Petra Nemcova
Z drugiej strony w przypadku zegarka mechanicznego nie doświadczymy sytuacji, że „właśnie wyczerpała się bateria”, co w przypadku odświętnie używanych zegarków elektronicznych, zdarza się… przy każdym większym święcie.

Zdecydowanie należy sugerować paniom zegarki mechaniczne – o ile będzie cieszyło ją użytkowanie zegarka z duszą i do tego będzie w stanie otoczyć go odpowiednią opieką.

Dobór indywidualny

Bardzo ważną kwestią pozostaje dopasowanie zegarka dla konkretnej potencjalnej właścicielki, tak pod kątem układania się zegarka, jak i pierwszego wrażenia wynikającego z obecności wybieranego egzemplarza na nadgarstku.

Właśnie z tych powodów wśród członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków ukuło się powiedzenie o konieczności przeprowadzenia „testu nadgarstkowego”. Taki test pozwala z jednej strony wykluczyć błędny wybór – niedopasowanie wielkości czy ukształtowania koperty lub paska/bransolety zegarka do ręki. Z drugiej potrafi jednoznacznie potwierdzić poprawność wyboru lub zdecydować o jego odrzuceniu w wyniku pierwszego wrażenia potencjalnej właścicielki.

Longines Equestrian-

Mimo tych wskazań, zawsze też warto zachować pewien dystans i to także przy impulsywnym - radosnym działaniu. Właśnie wtedy, gdy zegarek "przemawia do nas" swoim powiązaniem z naszym ulubionym zajęciem, logotypem marki, rodzajem i kolorystyką, to warto się zastanowić, czy na pewno jest ładnym w ogólnym "oglądzie".

Maurice Lacroix Fiaba date

Dla odmiany, jeśli coś pozytywnie „zaiskrzy” w trakcie przymiarki zegarka, wedle wieloletniego doświadczenia sprzedawcy mogę jednoznacznie stwierdzić, że w przypadku zakupu zegarka to początkowe wrażenie pogłębia się w kolejnych dniach i latach jego używania. W przypadku negatywnego pierwszego wrażenia, zwykle nie należy przekonywać osoby wybierającej o możliwości polubienia takiego zegarka.

Przedstawiając powyższe sugestie co do doboru zegarka dla pań, mam nadzieję, że pomogą one nowoczesnym kobietom rozwinąć i podkreślić swój styl, panom zaś podpowiedzą, jak dobrać wytworny i odpowiedni prezent. Ufam też, że zegarkowe tematy staną się przedmiotem niejednej pozytywnej dyskusji o stylu i smaku..
Zegarek SZEFowej - zegarki naszych pań. Część 2
Jeśli mimo powyższych wywodów trudno dokonać szybkiego wyboru, zawsze można uciec się do sezonowych -  kolorowych zegarków, które każdego lata goszczą na nadgarstkach wielu, także tych kreujących styl pań. Co ważne, w grupie takich wyrobów można znaleźć także produkty bardzo prestiżowe.

Takich właśnie prestiżowych i dopasowanych zegarków można życzyć wszystkim naszym paniom.

Władysław Meller

Polecamy także:

Video recenzja: MASERATI Attrazione Automatic
Video recenzja: MASERATI Attrazione Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Attrazione Automatic marki Maserati. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Maserati - jedna z moich ulubionych firm sa
Maurice Lacroix Aikon – ikona stylu w damskim wykonaniu
Maurice Lacroix Aikon – ikona stylu w damskim wykonaniu
Minęło dopiero kilka dni od zakończenia najważniejszych zegarkowych targów – Baselworld 2017. Tradycyjnym miejscem tej imprezy jest oczywiście Bazylea położona w przepięknej Szwajcarii. Także jak co roku, mimo dość trudnej sytuacji w branży, wszystki
Recenzja: Bulova 98A177 Automatic Skeleton
Recenzja: Bulova 98A177 Automatic Skeleton
Bulova to firma z amerykańskim rodowodem, która może poszczycić się historią nie krótszą oraz nie mniej chwalebną niż wielu szwajcarskich producentów dbających o akcentowanie swoich korzeni i osiągnięć.  Tak – już pisałem to przy okazji ostatniej rec
2017 - Cyfrowe wskazanie skaczących sekund
2017 - Cyfrowe wskazanie skaczących sekund
Przeskakujące wskazania tzw. (Jumping indications), czy to za pomocą obrotowych dysków czy sekwencyjnie zmieniających położenie wskazówek, są jednymi z bardziej problematycznych w implementacji, gdyż wymagają użycia stosunkowo dużej ilości energii, t
Premiera krótkometrażowego filmu marki OMEGA: „Starmen” z udziałem George’a Clooneya oraz bohatera z jego dzieciństwa - Buzza Aldrina.
Premiera krótkometrażowego filmu marki OMEGA: „Starmen” z udziałem George’a Clooneya oraz bohatera z jego dzieciństwa - Buzza Aldrina.
W tym roku marka Omega świętuje wyjątkowy jubileusz – 60 lat kultowego modelu Speedmaster! To bezdyskusyjnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych czasomierzy w historii zegarmistrzostwa. Speedmaster to model o którym słyszał niem

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Alpina

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Nagrody Watchstars 2015/2016 został...
Nagrody Watchstars 2015/2016 został...
27.07.2016
Aukcja Christie’s z przedmiotami na...
Aukcja Christie’s z przedmiotami na...
11.08.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco