Wieczór w butiku. Montblanc zegarkowy

POWRÓT 23.05.2016 Wiadomości
Wieczór w butiku. Montblanc zegarkowy

Na dzień 18 maja, na godzinę 18.30 firma Montblanc zaprosiła do swojego butiku klubowiczów z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków na specjalne spotkanie w Warszawie, które odbywając się w cyklu międzynarodowym nosi nazwę: „Black & White Watch Collectors Evening”.


Przybywający goście zostali powitani przez gospodarzy miejsca lampką szampana i zimnymi napojami, a każdy przekraczający próg butiku od razu zachęcony został do zapoznania się za specjalnie sprowadzonymi do Warszawy i wyeksponowanymi w centralnym miejscu lokalu wyjątkowymi zegarkami.

Prezentacja zegarków Monblanc i Klub Miłośników zegarów i Zegarków

Tak jak wspomniano, prezentacja wpisywała się w organizowany przez markę Montblanc specjalny, szeroko prowadzony sposób promocji ich zegarkowych nowości, ale jak się okazało z pewnego względu była ona także wyjątkowa.
 

Wracając jednak do początku spotkania, miłośników czasomierzy oczywiście nie trzeba było długo zapraszać by obstąpili gabloty, a oglądając zegarki wymieniali swoje opinie na temat zgromadzonych w nich unikatowych egzemplarzy, oraz prosili osoby z obsługi o podanie konkretnych z nich.
 

To był jednak dopiero początek, bo mimo że laikom może się wydawać, że wszystkie zegarki są podobne, to każda z linii wzorniczych i oczywiście każdy z modeli wymagają indywidualnego przedstawienia. Przekazania takiej informacji zgromadzeni oczekiwali od organizatorów, a w szczególności od zapowiedzianego z prezentacją pana Camilo Daza Tapia odpowiedzialnego za rynek polski managera w firmie Montblanc.

Prezentacja zegarków Monblanc i Klub Miłośników zegarów i Zegarków
 

Po zajęciu miejsc, Izabela Gałęza – doskonale znana w branżowym polskim światku osoba związana z marką Montblanc w firmie Legic – dystrybutora marki w Polsce, wszystkich gości w imieniu gospodarzy przywitała, po czym przedstawiła przybyłego z siedziby marki w Hamburgu Pana Camilo Daza Tapia, oraz osobę obecnie odpowiedzialną na naszym rynku za markę Montblanc w firmie Legic i w Polsce – pana Tomasza Jóźwiaka.
 

Podkreślając unikatowość zgromadzonych modeli wynikającą z ich premierowej prezentacji, zastrzegła by nie publikować żadnych zdjęć przedstawiających te przedstawione w gablotach czasomierze. Tyle co rozpoczęty rok fiskalny Grupy Richemont do której należy marka Montblanc spowodował wymianę modeli w kolekcji objeżdżającej świat i z tego powodu prezentowane na wystawie zegarki są jeszcze ciągle objęte embargiem informacyjnym.
 

Kilka grzecznościowych słów przekazał także „wywołany do tablicy” przedstawiony powyżej, a stojący w gronie gospodarzy Pan Tomasz Jóźwiak – opiekun marki Montblanc.


Camilo Daza Tapia, Monblanc i Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Po tym oficjalnym wstępie głos zabrał Pan Camilo Daza Tapia rozpoczynając tym samym… „show jednego aktora”.
 

Ekspresyjny, pochodzący z Wenezueli pan Camilo Camilo Daza Tapia posługując się przygotowaną prezentacją pokrótce przedstawił historię powstania marki Montblanc, oraz zegarków w jej portfolio, zaznaczając także, że marka jest wyjątkową, bo wszystkie podstawowe działy produkcji: artykuły piśmiennicze, zegarki i artykuły skórzane produkuje we własnych zakładach wytwórczych.

Jubileusz firmy Montblanc
 

Już na jej wstępie prelegent zaznaczył, że w tym roku marka Montblanc obchodzi jubileusz 110 lat swego istnienia i choćby z tego powodu tegoroczna oferta jest wyjątkowa.

Film o Montblanc
 

Na okazję jubileuszu powstał nawet specjalny film, który na służącym do prezentacji monitorze został odtworzony zgromadzonym.

Prezentacja zegarków Monblanc - goście z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
 

Prezentacja była prowadzona na tyle ekspresyjnie, że energicznie potrząsany w ręku prelegenta pilot kilkukrotnie, ku zdziwieniu prowadzącego, gwałtownie przyśpieszył prezentację slajdów.

Goście butiku Montblanc i-Klub Miłośników Zegarów i Zegarków
 

Z tematów zegarkowych, prowadzący podkreślił, że mimo iż firma Montblanc zegarki produkuje od dwudziestu lat, to dzięki przejęciu firmy Minerwa ma wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Prezentacja zegarków Monblanc - goście z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
 

By nie łamać zasad prezentacji zegarkowych nowości, a równocześnie by choć krótko zaprezentować ofertę marki Montblanc poniżej znajdziecie Państwo kilka zdjęć i krótkich opisów modeli zawartych w przekazanym materiale prasowym.

Exotourbillon Montblanc 4810 Slim
 

Zaczynamy oczywiście od chluby marki Montblanc – zegarka z obiegowym systemem wychwytu – tourbillonem, który ma jednak wyjątkową, opatentowaną konstrukcję.

W rozwiązaniu marki Montblanc komplet balansowy znajduje się poza klatką tourbillona, co poza niezwykłym wyglądem jest także istotne z punktu widzenia zapotrzebowania energetycznego czasomierza. Dzięki jego zmniejszeniu, uzyskuje się dłuższą rezerwę chodu.

W dostępnym materiałach prasowych, Exotourbillon prezentowany jest w modelu z linii Montblanc 4810 Slim


Montblanc 4810 Orbis Terrarum

Bardzo ciekawym i chętnie oglądanym zegarkiem był model Worldtimer, z niezwykle efektownym, ale i czytelnym sposobem prezentacji czasu w różnych strefach, do tego z kolorystycznym rozróżnieniem pory dnia. Wygłaszając prezentację prelegent dedykował ten zegarek wszystkim globtroterom, ale w trakcie indywidualnych rozmów zgodził się, a nawet podziękował za sugestię jednego z zegarkomaniaków, że zegarek ten może być tak samo poszukiwanym przez tych, których najbliżsi podróżują po całym świecie.

W udostępnionych materiałach zegarek worldtimer jest prezentowany w linii Montblanc 4810 Orbis Terrarum.

Montblanc Timewalker


Bardzo ciekawe modele Montblanc przedstawił także w szeroko rozpoznawalnej kolekcji Timewalker, oraz Heritage Chronometrie.

Montblanc Heritage Chronometrie
 

Po prelekcji goście zostali ponownie zaproszeni do zapoznania się ze zgromadzonymi zegarkami, a jako, że dzięki niej ich wiedza znacząco się pogłębiła, to też rozmowy były bardzo ciekawe, a przeglądanie modeli bardzo dokładne.

Firmie Montblanc należy na pewno pogratulować niecodziennego, doskonale przygotowanego spotkania.

Władysław Meller

P.S.
Jako, że prezentacja klubowa była jedną z kilku przygotowanych przez firmę Montblanc, to informacja o niej znalazła się w dziale Wiadomości naszego portalu, jednak po jakimś czasie powędruje do Kącika Klubowicza

Polecamy także:

Krzysztof Hołowczyc ambasadorem Atlantic już 10 lat – relacja z eventu i prezentacja modelu Driver 777 stworzonego z tej okazji!
Krzysztof Hołowczyc ambasadorem Atlantic już 10 lat – relacja z eventu i prezentacja modelu Driver 777 stworzonego z tej okazji!
Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych. Przez prawie 20 lat brał czynny udział w tworzeniu historii wyścigów samochodowych. Kilkukrotnie zdobył tytuł rajdowego mistrza Polski, Rajdu Polski oraz zdobył tytuł mi
Lista miejsc w Polsce oferujących magazyn Zegarki i Pasja
Lista miejsc w Polsce oferujących magazyn Zegarki i Pasja
Już ponad 310 punktów w Polsce oferuje Magazyn Zegarki i Pasja ! Lista miejsc, gdzie dostępny jest magazyn cały czas się powiększa! Są na niej także nowe punkty, często znajdujące się w nieco mniejszych miejscowościach. Stale budujemy sieć dystrybucj
Magazyn Zegarki i Pasja – pierwszy w Polsce bezpłatny kwartalnik o zegarkach!
Magazyn Zegarki i Pasja – pierwszy w Polsce bezpłatny kwartalnik o zegarkach!
Magazyn Zegarki i Pasja PDF Zegarmistrzostwo to dziedzina, która od kilkunastu lat przyciąga w naszym kraju coraz bardziej liczne grono entuzjastów. Miłośników oraz osób zainteresowanych różnego rodzaju zegarami i zegarkami przybywa z każdym kolejnym
ASPEN Jewellery and Watch – kolekcja Aspen One i model Black Piste z kompasem
ASPEN Jewellery and Watch – kolekcja Aspen One i model Black Piste z kompasem
Założycielem firmy Aspen Jewellery and Watch jest holenderska rodzina van Ass. Rene Van Ass, przedsiębiorca znany z tworzenia i rozwijania marek stwierdził: "Aspen jest znane na całym świecie z naturalnego piękna, doskonałych stoków i wspaniałego uro
2004 - Posuwisto-zwrotny ruch wahnika
2004 - Posuwisto-zwrotny ruch wahnika
W 2004 roku Tag Heuer zaprezentował prototyp zegarka Monaco V4 (nie przeznaczony do sprzedaży) z niekonwencjonalnym modelem masy bezwładnościowej naciągu automatycznego. Wykonany został z wolframu w kształcie sztabki i wykonywał ruch posuwisto zwrotn

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Alpina

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Grupa Stare Zegarki – niezwykłe cza...
Grupa Stare Zegarki – niezwykłe cza...
21.05.2016
Citizen kupuje Frederique Constant ...
Citizen kupuje Frederique Constant ...
26.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco