Wieczór w butiku. Montblanc zegarkowy

POWRÓT 23.05.2016 Wiadomości
Wieczór w butiku. Montblanc zegarkowy

Na dzień 18 maja, na godzinę 18.30 firma Montblanc zaprosiła do swojego butiku klubowiczów z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków na specjalne spotkanie w Warszawie, które odbywając się w cyklu międzynarodowym nosi nazwę: „Black & White Watch Collectors Evening”.


Przybywający goście zostali powitani przez gospodarzy miejsca lampką szampana i zimnymi napojami, a każdy przekraczający próg butiku od razu zachęcony został do zapoznania się za specjalnie sprowadzonymi do Warszawy i wyeksponowanymi w centralnym miejscu lokalu wyjątkowymi zegarkami.

Prezentacja zegarków Monblanc i Klub Miłośników zegarów i Zegarków

Tak jak wspomniano, prezentacja wpisywała się w organizowany przez markę Montblanc specjalny, szeroko prowadzony sposób promocji ich zegarkowych nowości, ale jak się okazało z pewnego względu była ona także wyjątkowa.
 

Wracając jednak do początku spotkania, miłośników czasomierzy oczywiście nie trzeba było długo zapraszać by obstąpili gabloty, a oglądając zegarki wymieniali swoje opinie na temat zgromadzonych w nich unikatowych egzemplarzy, oraz prosili osoby z obsługi o podanie konkretnych z nich.
 

To był jednak dopiero początek, bo mimo że laikom może się wydawać, że wszystkie zegarki są podobne, to każda z linii wzorniczych i oczywiście każdy z modeli wymagają indywidualnego przedstawienia. Przekazania takiej informacji zgromadzeni oczekiwali od organizatorów, a w szczególności od zapowiedzianego z prezentacją pana Camilo Daza Tapia odpowiedzialnego za rynek polski managera w firmie Montblanc.

Prezentacja zegarków Monblanc i Klub Miłośników zegarów i Zegarków
 

Po zajęciu miejsc, Izabela Gałęza – doskonale znana w branżowym polskim światku osoba związana z marką Montblanc w firmie Legic – dystrybutora marki w Polsce, wszystkich gości w imieniu gospodarzy przywitała, po czym przedstawiła przybyłego z siedziby marki w Hamburgu Pana Camilo Daza Tapia, oraz osobę obecnie odpowiedzialną na naszym rynku za markę Montblanc w firmie Legic i w Polsce – pana Tomasza Jóźwiaka.
 

Podkreślając unikatowość zgromadzonych modeli wynikającą z ich premierowej prezentacji, zastrzegła by nie publikować żadnych zdjęć przedstawiających te przedstawione w gablotach czasomierze. Tyle co rozpoczęty rok fiskalny Grupy Richemont do której należy marka Montblanc spowodował wymianę modeli w kolekcji objeżdżającej świat i z tego powodu prezentowane na wystawie zegarki są jeszcze ciągle objęte embargiem informacyjnym.
 

Kilka grzecznościowych słów przekazał także „wywołany do tablicy” przedstawiony powyżej, a stojący w gronie gospodarzy Pan Tomasz Jóźwiak – opiekun marki Montblanc.


Camilo Daza Tapia, Monblanc i Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

Po tym oficjalnym wstępie głos zabrał Pan Camilo Daza Tapia rozpoczynając tym samym… „show jednego aktora”.
 

Ekspresyjny, pochodzący z Wenezueli pan Camilo Camilo Daza Tapia posługując się przygotowaną prezentacją pokrótce przedstawił historię powstania marki Montblanc, oraz zegarków w jej portfolio, zaznaczając także, że marka jest wyjątkową, bo wszystkie podstawowe działy produkcji: artykuły piśmiennicze, zegarki i artykuły skórzane produkuje we własnych zakładach wytwórczych.

Jubileusz firmy Montblanc
 

Już na jej wstępie prelegent zaznaczył, że w tym roku marka Montblanc obchodzi jubileusz 110 lat swego istnienia i choćby z tego powodu tegoroczna oferta jest wyjątkowa.

Film o Montblanc
 

Na okazję jubileuszu powstał nawet specjalny film, który na służącym do prezentacji monitorze został odtworzony zgromadzonym.

Prezentacja zegarków Monblanc - goście z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
 

Prezentacja była prowadzona na tyle ekspresyjnie, że energicznie potrząsany w ręku prelegenta pilot kilkukrotnie, ku zdziwieniu prowadzącego, gwałtownie przyśpieszył prezentację slajdów.

Goście butiku Montblanc i-Klub Miłośników Zegarów i Zegarków
 

Z tematów zegarkowych, prowadzący podkreślił, że mimo iż firma Montblanc zegarki produkuje od dwudziestu lat, to dzięki przejęciu firmy Minerwa ma wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Prezentacja zegarków Monblanc - goście z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków
 

By nie łamać zasad prezentacji zegarkowych nowości, a równocześnie by choć krótko zaprezentować ofertę marki Montblanc poniżej znajdziecie Państwo kilka zdjęć i krótkich opisów modeli zawartych w przekazanym materiale prasowym.

Exotourbillon Montblanc 4810 Slim
 

Zaczynamy oczywiście od chluby marki Montblanc – zegarka z obiegowym systemem wychwytu – tourbillonem, który ma jednak wyjątkową, opatentowaną konstrukcję.

W rozwiązaniu marki Montblanc komplet balansowy znajduje się poza klatką tourbillona, co poza niezwykłym wyglądem jest także istotne z punktu widzenia zapotrzebowania energetycznego czasomierza. Dzięki jego zmniejszeniu, uzyskuje się dłuższą rezerwę chodu.

W dostępnym materiałach prasowych, Exotourbillon prezentowany jest w modelu z linii Montblanc 4810 Slim


Montblanc 4810 Orbis Terrarum

Bardzo ciekawym i chętnie oglądanym zegarkiem był model Worldtimer, z niezwykle efektownym, ale i czytelnym sposobem prezentacji czasu w różnych strefach, do tego z kolorystycznym rozróżnieniem pory dnia. Wygłaszając prezentację prelegent dedykował ten zegarek wszystkim globtroterom, ale w trakcie indywidualnych rozmów zgodził się, a nawet podziękował za sugestię jednego z zegarkomaniaków, że zegarek ten może być tak samo poszukiwanym przez tych, których najbliżsi podróżują po całym świecie.

W udostępnionych materiałach zegarek worldtimer jest prezentowany w linii Montblanc 4810 Orbis Terrarum.

Montblanc Timewalker


Bardzo ciekawe modele Montblanc przedstawił także w szeroko rozpoznawalnej kolekcji Timewalker, oraz Heritage Chronometrie.

Montblanc Heritage Chronometrie
 

Po prelekcji goście zostali ponownie zaproszeni do zapoznania się ze zgromadzonymi zegarkami, a jako, że dzięki niej ich wiedza znacząco się pogłębiła, to też rozmowy były bardzo ciekawe, a przeglądanie modeli bardzo dokładne.

Firmie Montblanc należy na pewno pogratulować niecodziennego, doskonale przygotowanego spotkania.

Władysław Meller

P.S.
Jako, że prezentacja klubowa była jedną z kilku przygotowanych przez firmę Montblanc, to informacja o niej znalazła się w dziale Wiadomości naszego portalu, jednak po jakimś czasie powędruje do Kącika Klubowicza

Polecamy także:

5 kultowych modeli zegarków do nurkowania (ok, niech będzie 6!)
5 kultowych modeli zegarków do nurkowania (ok, niech będzie 6!)
Zegarki do nurkowania są jednymi z najbardziej popularnych, odzwierciedlając pewien kanon wzorniczy i funkcjonalny. Prezentowane poniżej modele (za wyjątkiem jednego o czym za chwilę) mają za sobą długą historię i przez wiele lat i wiele edycji docze ...
Targi zegarkowe „Passion for Watches 2017” – już w ten weekend!!!
Targi zegarkowe „Passion for Watches 2017” – już w ten weekend!!!
O pierwszej edycji targów Passion for Watches, najnowszej inicjatywie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, informowaliśmy oraz pisaliśmy w połowie kwietnia tutaj: Passion for Watches 2017 – pierwsza w Polsce edycja targów zegarkowych!! ...
Recenzja: Vostok Europe Limousine GAZ-14 Automatic Power Reserve
Recenzja: Vostok Europe Limousine GAZ-14 Automatic Power Reserve
Znowu powtórzyła się sytuacja, w której mam możliwość i przyjemność zarazem skonfrontować materiał, który powstał na bazie informacji prasowych producenta z rzeczywistością przy okazji zawitania do naszej redakcji opisywanego wcześniej modelu zegarka ...
POLPORA Manufaktura: Irysy - model damski z kolekcji Wena
POLPORA Manufaktura: Irysy - model damski z kolekcji Wena
Na początku grudnia minionego roku informowaliśmy o nowych modelach zaprezentowanych przez polską markę Polpora z Zielonej Góry. Polpora to unikatowe przedsięwzięcie na polskim rynku. Firma korzysta z tradycji polskiego zegarmistrzostwa i w oparciu o ...
CZAPEK Geneve - Place Vendôme, powrót do epoki oświecenia (Baselworld 2017)
CZAPEK Geneve - Place Vendôme, powrót do epoki oświecenia (Baselworld 2017)
Po sukcesie pierwszej kolekcji Quai des Berques marka Czapek & Cie kontynuuje swój rozwój. Już pierwsza kolekcja cechowała się kunsztem zegarmistrzowskim, natomiast druga linia to już prawdziwy majstersztyk, której z pewnością wiele firm może pozazdr ...

Tagi:

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Alpina

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Partner KMIZ

PARTNER

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Grupa Stare Zegarki – niezwykłe cza...
Grupa Stare Zegarki – niezwykłe cza...
21.05.2016
Citizen kupuje Frederique Constant ...
Citizen kupuje Frederique Constant ...
26.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco