Warsztaty klubowe. Znakowanie czasem i... skóry - miks tematyczny

POWRÓT 19.05.2016 Kącik klubowicza
Warsztaty klubowe. Znakowanie czasem i... skóry - miks tematyczny

Warsztaty zegarmistrzowskie już na stałe usadowiły się w zakresie aktywności Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, a relacje z nich są chętnie przyjmowane przez samych klubowiczów, jak i czytelników portalu Zegarki i Pasja.


Ostatnie spotkanie - oznaczone jako Warsztaty 3/2016 odbyły się w sobotę 7 maja w siedzibie firmy Victorinox. Ich tematyka była wybitnym miksem dwóch tematów.

 Piotr Chmiel - znakowanie czasem
Znakowanie czasem
Temat pierwszy to "znakowanie czasem", który zaprezentował Piotr Chmiel dotyczył urządzeń elektronicznych, dla których dokładność wskazań i synchronizacja czasu jest zasadą działania, a w sytuacjach spornych wręcz zasadnicza i decydująca o obiektywnej ocenie zdarzeń. Wśród tych, z którymi spotykamy się my wszyscy i na co dzień są choćby: komputery, sieci komputerowe, internet, system lokalizacji GPS.

 Piotr Chmiel - znakowanie czasem

Jak przekazywał Piotr, często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak bardzo wszyscy na co dzień jesteśmy "zamotani" w czasowe zależności, będące podstawą działania sieci komputerowych, systemów bankowych, monitoringu, a nawet zwykłych płatności kartami kredytowymi. Z jednej strony jest to swego rodzaju inwigilacja, a z drugiej bezpieczeństwo nasze i naszych transakcji. Piotr przygotował fantastyczną prezentację i porwał nas w świat gdzie zdarzenia są identyfikowane dzięki znacznikom czasu. To było bardzo pouczające. Teraz już wiemy do czego, poza naszymi kochanymi zegarami i zegarkami oczywiście służy nam czasami "czas".

Jako, że wykład był bardzo pouczający i ważny, to zajęcia jeszcze w przyszłości powtórzymy. To może być ciekawe tak dla tych, którzy zapoznani z wiedzą będą chcieli przedstawić swoje własne obserwacje i podyskutować, jak i tych, którzy chcą temat poznać.

Filip Szymaniak - wyrabiamy paski do zegarków

Wszystko o skórach i wytwarzaniu zegarkowych pasków
Po krótkiej przerwie ze swoją prelekcją wystąpił Filip. To nasz klubowy, już wieloletni kolega, który dzięki forum poznał i „zaraził się” kaletnictwem i dziś jest niekwestionowanym autorytetem we wszystkim co dotyczy zegarkowych pasków. Oczywiście poza kaletnictwem Filip ma także typowe dla klubowiczów zainteresowania, a z wszystkich zegarkowych firm najbliższą jego sercu jest pewnie marka Seiko.

Filip Szymaniak - wyrabiamy paski do zegarków

Wracając do tematu referatu, to trzeba zauważyć, że detale dotyczące skór cielęcych, kozich, czy ze zwierząt egzotycznych takich jak krokodyl, aligator, a także płaszczka, czy strusia nie maja przed Filipem żadnych tajemnic. Szycie pasków, klejenie, barwienie, to ogrom praktycznej wiedzy dotyczącej skór, ale też niezwykłe umiejętności manualne.

Filip Szymaniak - wyrabiamy paski do zegarków

Tej praktyki i umiejętności nie można nabyć z książek. Tu trzeba sobie pobrudzić, pewnie także czasami pokaleczyć ręce, żeby dojść do efektów jakie mogliśmy zobaczyć w przypadku pasków stworzonych przez Filipa. To była piękna opowieść urozmaicona zdjęciami i paskami które krążyły po sali.

Także te zajęcia, ze względu na niezwykle interesującą dla klubowiczów materię, też w przyszłości powtórzymy.

Warsztaty zegarmistrzowskie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Wszystkim przybyłym Klubowiczom dziękuję za udział w spotkaniu. Tomkowi za zrobienie pamiątkowych zdjęć całej grupy. Piotrowi i Filipowi szczególnie należą się wielkie brawa za przygotowanie tematów i przedstawienie ich w ciekawy sposób. Nie było nudno i gdyby nie to, że nie wiadomo kiedy zrobiła się godzina 15:00 czyli zaczął nam doskwierać głód, to pewnie jeszcze z godzinę byśmy tak dyskutowali.
Eugeniusz Szwed
Wiceprezes Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, organizator WarsztatówP.S.
Zdjęcia w oryginalnej wielkości pobrano z przedstawionych na forum dyskusyjnym w temacie warsztatów.


Polecamy także:

Video recenzja: BRISTON Clubmaster Diver Automatic
Video recenzja: BRISTON Clubmaster Diver Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Clubmaster Diver Automatic marki BRISTON. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Pasję zegarkową każdy z nas przeżywa n
Nagroda Glycine dla Mai Włoszczowskiej - kobiety roku 2016!
Nagroda Glycine dla Mai Włoszczowskiej - kobiety roku 2016!
Kobieta Roku miesięcznika „Twój STYL” jest najstarszą rodzimą nagrodą przyznawaną Polkom, których działalność zasłużyła na szczególne docenienie. 15 marca 2017 roku w Hotelu Bristol odbyła się gala XXVI edycji tego wyróżnienia. Do grona laureatek doł
Recenzja: Atlantic Worldmaster 1888 Lusso Manufacture Mechanical Open Heart Limited Edition
Recenzja: Atlantic Worldmaster 1888 Lusso Manufacture Mechanical Open Heart Limited Edition
Historię firmy Atlantic autorstwa Wojciecha Kutermankiewicza prezentowaliśmy na naszym portalu jakiś czas temu (Historia marki Atlantic – czyli jak to się wszystko zaczęło?), ale warto przypomnieć, że trwa ona już od 1888 roku. Atlantic na początku f
Zegarki Omega, które nosił James Bond od 1995 roku
Zegarki Omega, które nosił James Bond od 1995 roku
Wprawdzie nie jesteśmy w przededniu wejścia na ekrany nowej części przygód Agenta Jej Królewskiej Mości, ale 9 marca 2017 roku w hotelu Beekman w Nowym Jorku zorganizowano ekskluzywne spotkanie marki Omega - gwiazdą wieczoru był Daniel Craig. Eleganc
Targira-art. 2017: targi sztuki i rzemiosła - relacja
Targira-art. 2017: targi sztuki i rzemiosła - relacja
Świebodzice to niewielkie miasto na Dolnym Śląsku położone na samej krawędzi Przedgórza Sudeckiego. Małe miasto na prowincji jakich wiele. Ale nie do końca. „Coś” ze Świebodzic zna niemal każdy, czasem nie wiedząc o tym. Każdy jadł czekoladowe cukier

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

"Jeszcze za wcześnie, jeszcze nie.....
"Jeszcze za wcześnie, jeszcze nie.....
06.05.2016
Zakręcona zegarowa wiosna… Antona H...
Zakręcona zegarowa wiosna… Antona H...
29.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco