Chopard Mille Miglia 2016 XL Race Edition

POWRÓT 29.04.2016 Zegarki
Chopard Mille Miglia 2016 XL Race Edition

Zegarek wytworzony w uznaniu dla “najpiękniejszego wyścigu samochodowego w świecie”.

Wyprodukowany w limitowanej serii 1000 sztuk zegarek Mille Miglia 2016 XL Race Edition tyka w rytm narzucony mu przez swój unikatowy „silnik” – mechanizm, który jest zupełnie nawą konstrukcją firmy Chopard, oznaczony jako kaliber 03.05-C. Ten wyposażony w stoper i automatyczny naciąg sprężyny mechanizm posiada także certyfikat dokładności działania COSC.


Otoczona skalą tachometru, ożywiona nawiązaniem stylistycznym do desek rozdzielczych oldtimerów tarcza zegarka zapewnia doskonałą czytelność wskazań dzięki dużym oznaczeniom cyfrowym godzin, oraz szerokim wskazówkom, zawierającym w środkowej części przestrzeń z białą substancją luminescencyjną.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition
Inspirowany skórzanymi pasami, spinającymi maski starych wyścigowych samochodów biorących udział w rajdach, jest pasek czasomierza Mille Miglia 2016 XL Race Edition.
Ten lekko wyblakły element wykonany ze skóry cielęcej i utrzymany w stylu “Suportlo®” niejako przenosi użytkownika zegarka w klimat legendarnego wyścigu, którego od roku 1988 patronem i chronometrażystą jest firma Chopard.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition

Silne więzy historyczne wiążące firmę Chopard z Rajdem Mille Miglia


Historia tej współpracy rozpoczyna się w roku 1988, kiedy to firma Chopard została partnerem i chronometrażystą słynnego, klasycznego, samochodowego Rajdu Mille Miglia. Trwające do dnia dzisiejszego więzi łączące historyczny rajd i biżuteryjną markę narodziły się z osobistej pasji do kolekcjonowania starych samochodów i całego świata automobilizmu współprezydenta firmy Chopard pana Karl-Friedrich Scheufele.

Ta, dzielona między samochody i zegarki fascynacja jest siłą napędową dla tworzenia unikatowych, poszukiwanych przez miłośników czasomierzy modeli z linii Mille Miglia marki Chopard. Typowo męskie zegarki, ze z daleka rozpoznawalnymi kształtami kopert i bardzo precyzyjnymi mechanizmami ucieleśniają ducha legendarnej włoskiej rywalizacji wnosząc z niej odrobinę elegancji, sportowej sprawności i dążenia do doskonałości są doskonale rozpoznawalnymi na rynku.
Każdej wiosny ten prestiżowy rajd, nazwany przez Enzo Ferrari także „najpiękniejszym rajdem na świecie” skupia 430 zespoły rywalizujące na trasie o długości 1000 mil (1600 km) wiodącej krętymi, przepięknie położonymi drogami między Brestią i Rzymem.

Każdego roku, dla kolejnych edycji tegoż rajdu, w którym wziąć mogą udział tylko takie samochody, jakie rywalizowały w historycznych jego edycjach, Chopard produkuje dedykowany, limitowany w ilości produkcji, specjalny zegarek.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition

Duch wiekowego wyścigu w zegarku Chopard classic


Stosunkowo duży, utrzymany w stylu retro i wyprodukowany w liczbie 1000 sztuk zegarek Mille Miglia 2016 XL Race Edition jest inspirowany stylistyką samochodów które brały udział w historycznych zawodach w latach 1927 – 1940. Wodoszczelna do 50 metrów, 46 milimetrowej średnicy koperta sprawia, że zegarek tegorocznej edycji, jest największym z wszystkich modeli Mille Miglia ze stoperem, jakie stworzyła marka Chopard. Jego klasyczne, wyrafinowane linie są wzmocnione przez dwa tradycyjne przyciski stopera i karbowaną koronkę. Doskonale czytelna, czarna tarcza jest ożywiona mini tarczami stopera, szerokimi arabskimi cyframi i luminescencyjnymi wskazówkami. Do tego wyraźnie wyróżnia się jasno czerwona, cienka, centralna wskazówka która jest elementem wskazań stopera i odlicza cenne sekundy rywalizacji. Te atrybuty, z jednej strony zwiększające czytelność, są równocześnie niezbędne dla prowadzenia pomiarów w trakcie rywalizacji.


Skala tachometru zwieńczająca zegarkową tarczę jest niezbędna przy obliczaniu średniej prędkości pokonywania kilometrowych odcinków trasy, a właśnie stabilna, wcale nie największa prędkość jest czynnikiem decydującym w rywalizacji w rajdzie Mille Miglia. Satynowane mini wskaźniki umieszczone na tarczy są ewidentnym odwołaniem do stylistyki starszych kokpitów samochodowych. Wspomniany już powyżej czerwony kolor wskazówki sekundowej pojawia sie także w logotypie wyścigu umieszczonym poniżej wskazania godziny dwunastej na tarczy, oraz na pierścieniu będącym elementem dekla zegarka. Dodatkowym odwołaniem do świata klasycznych wyścigów samochodowych jest robiący wrażenie lekko wyblakłego, wykonany ze skóry cielęcej pasek Suportlo®. Jego wodoodporność i elastyczność przypomina skórzane pasy spinające maski starych wyścigowych samochodów.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - mechanizm
Nowy mechanizm od Chopard’a


Ważnym elementem czasomierza Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition jest jego mechanizm. Charakteryzujący się wysoką dokładnością „silnik zegarka”, posiada certyfikat chronometru wydany przez Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych (COSC). Opracowany, zaprojektowany, wykonany i zmontowany w zakładach marki Chopard mechanizm oznaczony jako Calibre 03.05-C jest zupełnie nowym wyrobem wyposażonym w automatyczny naciąg i stoper z kołem kolumnowym.
Pozwalając na prezentację sekund, minut, godzin, realizację funkcji stopera, oraz wskazanie dnia miesiąca w formie okna na tarczy, zapewnia równocześnie komfortową 60 godzinną rezerwę chodu.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - mechanizm

Realizując doskonałe połączenie precyzji, komfortu użytkowania i elegancji, ten zegarek może być idealnym wyposażeniem zapalonych kierowców, nie tylko tych pędzących w poprzek Włoch z malowniczej Brestii, przez Lombardię do miasta siedmiu wzgórz – Rzymu.

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - projekt

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - projekt

Chopard Mille Miglia 2016 XL 2016 Race Edition - projekt

Bardzo ciekawym elementem materiału prasowego przekazanego przez markę Chopard są szkice projektanta zegarka. Widać na nich doskonale niektóre elementy czasomierza, oraz inspiracje jakie decydowały o wybranej stylistyce.


Władysław MellerPolecamy także:

Pierwsze spotkanie grupy Stare Zegarki / Vintage Watches, Smardzewice 2017 - relacja
Pierwsze spotkanie grupy Stare Zegarki / Vintage Watches, Smardzewice 2017 - relacja
W dniach 07-09.04.2017, w miejscowości Smardzewice, odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Stare Zegarki / Vintage Watches. Organizatorzy na miejsce imprezy wybrali położony niedaleko Zalewu Sulejowskiego, przepiękny i malowniczy, hotel Dworek Biały Dom
Video recenzja: SEIKO Prospex SBED007 Landmaster GPS Solar Dual Time Limited Edition
Video recenzja: SEIKO Prospex SBED007 Landmaster GPS Solar Dual Time Limited Edition
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Prospex SBED007 Landmaster GPS Solar Dual Time Limited Edition marki Seiko. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Każd
The Grand Seiko Hi-Beat 36000 GMT Limited Edition „Peacock”
The Grand Seiko Hi-Beat 36000 GMT Limited Edition „Peacock”
Piękno pawia – jednego z gatunków dużych ptaków - jest niepodważalne. Ten dumny i bogato upierzony ptak od wieków fascynuje ludzi, będąc niejednokrotnie inspiracją do powstania wielu legend i mitów. Prezentowany w tym artykule zegarek do mitów na pew
Frederique Constant Classics Index Automatic – zegarek Gentlemana
Frederique Constant Classics Index Automatic – zegarek Gentlemana
Frederique Constant mimo relatywnie krótkiej kariery na rynku zegarmistrzowskim, dał poznać się jako producent oferujący czasomierze wysokiej klasy w rozsądnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego dzieła tego genewskiego producenta, bowiem
DOXA Telemeter – styl retro w nieco bardziej współczesnej odsłonie.
DOXA Telemeter – styl retro w nieco bardziej współczesnej odsłonie.
Wynalezienie telemetru datuje się na 1769 rok i jest przypisane Jamesowi Wattowi, szkockiemu badaczowi, najbardziej znanemu z przyczynienia się do rewolucji przemysłowej poprzez prace nad maszynami parowymi. Właściwe do dnia dzisiejszego najczęstsze

Tagi:

Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Alpina

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Bremont – zegarki niezwykłe!
Bremont – zegarki niezwykłe!
27.04.2016
BALTICUS Grey Seal – recenzja
BALTICUS Grey Seal – recenzja
02.05.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco