„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie!

POWRÓT 02.08.2016 Wiadomości
„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie!

Kolekcjonerzy zegarków zrzeszają się od wielu lat i na różne sposoby.

Doba cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu sprawia, że teraz jest to o wiele prostsze i wygodniejsze. Na portalach społecznościowych, wśród których zdecydowanie prym wiedzie znany wszystkim Facebook, powstają grupy tematyczne, w których pasjonaci mogą wymieniać się wiedzą i poglądami.

Zwykle łączą one hobbystów zafascynowanych przede wszystkim aspektami technicznym oraz nowościami rynkowymi. W marcu ubiegłego roku postanowiliśmy to zmienić i stworzyć miejsce, gdzie każdy zegarkomaniak znajdzie nie tylko informacje ale również… przyjaciół.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy i dzisiaj mamy przyjemność zakomunikować , że udało nam się wprowadzić nową jakość. Zapraszamy do grupy, która łączy miłość do czasomierzy z dobrą zabawą, w której liczy się nie tylko surowa technika, ale też , a może przede wszystkim jej ludzki aspekt. Tutaj zegarki są wyjściowym punktem rozmów o życiu, o tym co kochamy, co nas bawi, ale niejednokrotnie również smuci.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Przyznajemy, że istniały obawy i pewien niepokój jak taka idea zostanie odebrana przez pasjonatów, ale czas pokazał, że to był strzał w dziesiątkę!

Niewiele ponad rok wystarczyło by grupa osiągnęła liczebność ponad czterech tysięcy osób. Wiele z nich zajmuje się zegarkami zawodowo, zarówno jako zegarmistrzowie, serwisanci czy handlowcy jednak znakomita większość to hobbyści, dla których zegarki nie są dodatkiem lecz wszystko jest dodatkiem do zegarka.

Dzięki grupowiczom „Czasoholicy” są bardzo różnorodną grupą w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tutaj osoby z ogromną wiedzą dzielą się nią z tymi stawiającymi pierwsze kroki w zegarkowym świecie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Najlepszym dowodem na wyjątkowość prezentowanego zgromadzenia są jego założyciele i obecni administratorzy. To kilka osób, które dzieli setki kilometrów, różni wykonywana profesja i wiek. Artur, bankowiec z Warszawy i Łukasz, przedsiębiorca z Krakowa – ojcowie pomysłu, dwaj młodzi mężczyźni, którzy mimo absorbującego życia zawodowego postanowili zrobić coś więcej niż nakręcać swoje zbiory w domowym zaciszu.

I zrobili, nakręcili setki, a teraz już tysiące ludzi do działania.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Kilka miesięcy później do zespołu dołączył Bogusław, przedsiębiorca budowlany, zamieszkujący w znanej dzielnicy Krakowa - Nowej Hucie, właściciel niezliczonej kolekcji zegarków i prawdziwa kopalnia wiedzy na ich temat. W branży krąży dowcip mówiący o tym, że ze względu na brak miejsca w szafach, trzyma swoje czasomierze w wannie.

Gwałtowny rozrost „Czasoholików” spowodował konieczność rozszerzenia działalności moderatorskiej, w celu utrzymania wysokiej jakości prezentowanych treści, zapewnienia grupowiczom pomocy, doradztwa oraz czuwania nad przebiegiem ewentualnych sporów, które są nieodłączną częścią tak dużych zgromadzeń.

Funkcję administratorów przyznano osobom, które od początku brały czynny udział w życiu grupy - Marzenie, parającej się szeroko pojętymi zagadnieniami informatycznymi w Lublinie, Darkowi - studentowi z Oświęcimia oraz Michałowi, wychowawcy i pedagogowi z Łodzi.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Unikamy wartościowania oraz podziałów.

Kwestie takie jak pochodzenie, wykształcenie, wykonywany zawód, wiek czy inne tego rodzaju kryteria nie mają dla nas żadnego znaczenia, gdyż łączy nas najpiękniejsza rzecz, jak łączyć może – wspólna pasja.

Staramy się zapewnić każdemu możliwość swobodnej i nieskrępowanej wypowiedzi, z poszanowaniem zdania innych członków. Chcemy i rozmawiamy na niezliczone tematy ale zawsze z zegarkami w tle. Jedyne czego unikamy to tematyka związana z polityką i religią.

Jesteśmy zdania, że fundament działalności grupy to wzajemny szacunek oraz zrozumienie dlatego nie ma znaczenia, czy posiadasz stary radziecki zegarek za kilka złotych, czy nowoczesny chronograf kosztujący tyle, co dobry samochód.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Interesują nas wszystkie urządzenia do odmierzania czasu, od malutkiej damki, po zegar na wieży ratuszowej. Może doprecyzujmy, prawie wszystkie. Nie interesujemy się zegarkami marek modowych, dla których grupowicze ukuli pieszczotliwe określenie „majtkowce” oraz zdecydowanie tępimy produkty nieoryginalne, ze względu na łamanie prawa.

Staramy się edukować w tej kwestii przedstawiając merytoryczne argumenty.

Istotne dla nas jest to, żeby każdy kto postanowił zostać „Czasoholikiem” czuł się akceptowany i mógł brać czynny udział nie tylko w wirtualnym życiu grupy. Organizujemy kilka razy w roku ogólnopolskie zloty, na które zapraszamy każdego kto należy do grona.

Dbając o stałe podnoszenie jakości prezentowanych w grupie treści i chcąc zarazić więcej osób naszymi zainteresowaniami, stworzyliśmy fanpage o takiej samej nazwie jak nasza grupa. Publikujemy ciekawostki dotyczące zegarków, opisujemy interesujące modele, informujemy o inicjatywach podejmowanych przez członków grupy. Sztandarowym przykładem, z którego jesteśmy naprawdę dumni, są akcje charytatywne.

Spotykają się z ogromnym odzewem i zrozumieniem, a dzięki nim zebrane pieniądze trafiają bezpośrednio na konta fundacji niosących pomoc zarówno ludziom jak i zwierzętom.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Namacalnym efektem naszej działalności jest pierwszy zegarek grupowy w Polsce.

Limitowana edycja czasomierza produkowanego przez czołową polską firmę Gerlach. Powstał w ilości zaledwie 69 sztuk i spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego projektu, również budowanego w naszym kraju przez firmę Balticus.


Staramy się działać nie tylko we własnym kraju, ale zdobywać fanów na całym świecie. Nieustannie tworzymy galerię zdjęć czasomierzy należących do naszych użytkowników. Uruchomiliśmy własne konto na portalu Instagram, by móc prezentować obrazy najwyższej jakości i sprawiać by ta uniwersalna forma przekazu mogła dotrzeć wszędzie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Nasz album wystartował w pierwszą rocznicę stworzenia „Czasoholików” i obecnie liczy kilkadziesiąt fotografii.

Staramy się zapewniać naszym fanom rozrywkę i aktywizować ich by bawili się razem z nami. Właśnie ogłosiliśmy konkurs na najlepszą recenzję dowolnego zegarka spełniającego nasze podstawowe kryteria, o których pisaliśmy nieco wyżej.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Zwycięskie teksty umieścimy na naszym fanpage’u, dodatkowo zostaną opublikowane na łamach partnerskiego portalu „Zegarki i Pasja”. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyłowimy prawdziwe talenty, które do tej pory pozostawały w ukryciu.

Dziękujemy, że zechcieliście poświęcić kilka chwil na poznanie nas i naszego małego wspólnego świata. Serdecznie Was do niego zapraszamy!

Autorzy: Marzena Kondera / Michał Wajsen

Jest nam niezmiernie miło poinformować naszych Czytelników, iż grupa „Czasoholicy” stała się Partnerem portalu Zegarki i Pasja, dzięki czemu poszerza się grono miłośników zegarmistrzostwa do których będą docierały nasze publikacje, a zarazem zyskujemy wspaniałą, stale poszerzającą się grupę przyjaciół i prawdziwych zegarkomaniaków.

Dzięki współpracy z profesjonalnym portalem branżowym członkowie grupy, czyli amatorzy i wielbiciele zegarków oraz zegarmistrzostwa, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą, będą mieli ku temu możliwość właśnie na łamach Zegarki i Pasja.

Cenimy działalność grupy oraz pomysłowość i konsekwencję Twórców w jej prowadzeniu,

Link do grupy:  „Czasoholicy”

Życzymy dalszych sukcesów!

Redakcja Zegarki i Pasja

Polecamy także:

Video recenzja: AEROWATCH Les Grandes Classiques Automatique (A 60979 AA02)
Video recenzja: AEROWATCH Les Grandes Classiques Automatique (A 60979 AA02)
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Les Grandes Classiques Automatique marki Aerowatch. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Aerowatch to rodzinna firma
Zaproszenie do podróży w czasie. Zegary wieżowe Wolsztyna i okolic
Zaproszenie do podróży w czasie. Zegary wieżowe Wolsztyna i okolic
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w zegarową podróż - niecodzienną, niezwykłą i pełną tajemnic, a rozciągającą się od średniowiecza do dziś, od Wirtembergii po Śląsk, od Bawarii po Wielkopolskę. Mamy zaszczyt, w imieniu autora zaprosić na premierę książ
GLYCINE – przegląd najważniejszych nowości z Baselworld 2017
GLYCINE – przegląd najważniejszych nowości z Baselworld 2017
Choć od zakończenia największego święta branży zegarkowej jakim były tegoroczne targi Baselworld 2017 minęło już kilkanaście dni, to emocje towarzyszące temu wydarzeniu, związane z zaprezentowanymi nowościami zegarkowymi, nadal są obecne. Trwające pr
Przedstawiamy: PIAGET Altiplano Ultimate Automatic 910P (SIHH 2018 – zdjęcia live)
Przedstawiamy: PIAGET Altiplano Ultimate Automatic 910P (SIHH 2018 – zdjęcia live)
Piaget rzuca wyzwanie technicznym ograniczeniom w iście stylowy sposób. Trzy lata po wprowadzeniu na rynek najcieńszego wówczas zegarka naręcznego na świecie, czas na debiut jego następcy. Nowy Piaget Altiplano Ultimate Automatic ma zaledwie 4,30 mm
Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w 2017 roku. Warto wspomnieć!
Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w 2017 roku. Warto wspomnieć!
O ile koniec roku jest przyjmowany jako najlepszy czas dla wytyczania planów na przyszłość, to pierwsze dni stycznia są na pewno doskonałym czasem do przeprowadzenia podsumowania minionego okresu. Dla portalu Zegarki i Pasja takie podsumowanie jest o
Magazyn ZIP NR 4

MAGAZYN ZIP NR 4

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko SeikoSeiko

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Alpina

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Hiszpański football jest teraz „na ...
Hiszpański football jest teraz „na ...
29.07.2016
Klubowe Spotkanie – sprawozdanie. C...
Klubowe Spotkanie – sprawozdanie. C...
08.08.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco